Śledztwo po zabójstwie na Pradze. Nieoficjalnie: porachunki przestępcze

TVN Warszawa

Poszukiwany jest sprawcaTVN24
wideo 2/6

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie zabójstwa obywatela Armenii. Jeszcze w poniedziałek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok. Mężczyzna został w sobotę postrzelony w głowę.

Śledztwo zostało wszczęte w kierunku zabójstwa. - Wydano też postanowienie o powołaniu biegłych z zakresu medycy sadowej, jeszcze w poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Michał Saduś.

Sprawcy nie zatrzymano

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 16 przy Siedleckiej na Pradze Północ. Sprawca oddał kilka strzałów w kierunku samochodu przewozu osób. W aucie znajdował się obywatel Armenii, który chwilę wcześniej wbiegł do niego. Mężczyzna został ranny w głowę, obrażenia ręki odniósł też kierowca. W niedzielę obywatel Armenii zmarł w szpitalu. Dotychczas nie zatrzymano sprawcy. Prokuratorzy byli na miejscu zdarzenia w sobotę, dokonali oględzin miejsca zdarzenia i pojazdów, które miały bezpośredni związek ze strzelaniną. - Jeden to samochód należący do firmy zajmującej się przewozem osób. Z drugiego najprawdopodobniej korzystał postrzelony obywatel Armenii - precyzuje Saduś.

Jak się dowiedzieliśmy, ofiara znalazła się w samochodzie przewozu osób, ponieważ szukała tam pomocy.

Śledczy przesłuchali też świadków zdarzenia.

Różne wątki i motywy

Prokuratura nie ujawnia szczegółów śledztwa. Saduś powiedział, że rozpatrywane są różne wątki i motywy działania sprawcy. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do śledztwa, w grę mogą wchodzić porachunki przestępcze.

Poszukiwany jest sprawcaTVN24
wideo 2/6

PAP/ran/b