Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Śledztwo dotyczące pożaru Łazienkowskiego w martwym punkcie

Warszawa

Śledztwo, które ma odpowiedzieć, kto spowodował pożar mostu Łazienkowskiego, utknęło w martwym punkcie - dowiedział się portal tvn24.pl. Prokuratura czeka na ekspertyzę, która wyjaśni przyczyny i przebieg pożaru, ale na razie brak jest podejrzanych.

W komendzie stołecznej poszukiwanie sprawców pożaru cały czas jest zadaniem priorytetowym. Jednak dotychczasowe wysiłki nie przyniosły żadnego przełomu i jak usłyszeliśmy “nie należy się go szybko spodziewać”. - Brak nagrań z monitoringu, brak dokładnych relacji świadków, w końcu nietrzeźwy dozorca - tłumaczy nam wysoki rangą oficer.

Również prokuratorzy nie są optymistami: - Śledztwo toczy się, przesłuchujemy świadków - mówi Renata Mazur, rzecznik prokuratury okręgowej dla prawobrzeżnej Warszawy.

Bezdomni, strażacy?

Jak się dowiedzieliśmy, w pierwszym rzędzie policjanci sprawdzali środowisko bezdomnych. Ci mogli rozpalić ognisko, by się rozgrzać. Jak dotąd ten trop nie przyniósł rezultatu, podobnie jak inne hipotezy śledcze. Dlatego prokuratorzy najbardziej czekają teraz na ekspertyzę biegłego z zakresu pożarnictwa. Ma ona dokładnie wyjaśnić przyczynę pożaru i pokazać jego przebieg. Jednocześnie biegły oceni działania straży pożarnej. Interesuje go m.in. pierwszy pożar, który miał miejsce około godziny 13 w pobliżu mostu. Gasił go jeden zastęp straży i szybko zakończył akcję: - Ekspert odpowie na pytanie czy wykonali swoją pracę właściwie - usłyszeliśmy w praskiej prokuraturze.

Rok bez mostu

Kolejny raz straż pożarna została wezwana pod Most Łazienkowski o godzinie 17. Było już zbyt późno aby opanować żywioł. Akcja trwała do późnej nocy. Zniszczenia okazały się jednak na tyle poważne, że przeprawa musi przejść remont generalny. Władze Warszawy są w trakcie wyłaniania firmy, która zajmie się remontem. Kilka dni temu wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak deklarował, że stanie się to jeszcze w marcu. Wiadomo, że naprawa może potrwać nawet kilkanaście miesięcy.

Oficjalny koszt to około 130 milionów z który połowę ma dołożyć rząd. Nieoficjalnie jednak mówi się o kwocie nawet trzykrotnie większej.

Prezydent o remoncie mostu:

Prezydent Warszawy o remoncie mostu
TVN24

TAK STRAŻACY WALCZYLI Z POŻAREM MOSTU:

Tak strażacy walczyli z pożarem mostu Łazienkowskiego
Straż Pożarna

TAK WYGLĄDAŁ MOST PO POŻARZE:

Most po pożarze - nagranie z drona
Kontakt 24

Robert Zieliński (tvn24.pl) Jakub Baliński (tvnwarszawa.pl)