Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  SLD urządzi pogrzeb SPEC

  Najnowsze

  fot

  Będą trumna, znicze i marsz pogrzebowy - tak Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiada pogrzeb Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Happening odbędzie się po południu. Tymczasem rada miasta podejmie dziś decyzję w sprawie referendum o sprzedaży SPEC.

  - Skoro SPEC został sprzedany, my urządzimy mu pogrzeb – mówi Wioletta Kowalska, jedna z organizatorek akcji.

  Dziś głosowanie nad referendum

  Dziś w ratuszu odbywa się sesja, na której zaplanowano głosowanie nad wnioskiem o referendum w sprawie prywatyzacji. Prawdopodobnie będzie to tylko formalność, bo Platforma Obywatelska, która ma większość w radzie, zdecydowała, że wniosek jest nieważny. Czytaj więcej na ten temat.

  – Nie podoba nam się, że sprzedaje się przedsiębiorstwo przynoszące zyski. Zamiast jednorazowego zastrzyku pieniędzy można mieć coroczne przychody – mówi Kowalska.

  Wstępna umowa podpisana

  Władze miasta podpisały już wstępną umowę z francuską firmą Dalkia, na mocy której SPEC ma zostać sprywatyzowany za ponad 1,4 mld zł. Decyzję muszą zatwierdzić jeszcze w czwartek radni miasta. Później, przed podpisaniem ostatecznej umowy, planowaną prywatyzację zbada jeszcze Komisja Europejska.

  wp/mz