SLD rozbrat z Rozbrat

Warszawa

| Konkret24; Zdjęcie tytułowe: Ireneusz Sobieszczuk/PAPfot. TVN24

Sojusz Lewicy Demokratycznej sfinalizował sprzedaż swej warszawskiej siedziby przy ul. Rozbrat za 35 mln zł - poinformował skarbnik Sojuszu Kazimierz Karolczak.

Jak poinformowano w oświadczeniu, nieruchomość kupiła firma z udziałem kapitału polskiego - Radius Projekt Sp. z o.o., poprzez swoją spółkę celową.

Jak podano, na początku zgłosiło się 18 oferentów. Przy rekomendacji dwóch renomowanych kancelarii, zostało wyłonionych kilku, a na końcu jeden. Jedynym kryterium wyboru oferenta była najwyższa zaproponowana przez niego cena. SLD nie zdoła szybko sprzedać Rozbrat.

Negocjacje z kupcami

Sojusz już od kilku miesięcy próbował sprzedać swą warszawską siedzibę. Chodzi o dwa budynki biurowe oraz hotel wraz z kawiarni - działka ma w sumie 3758 m kw. Negocjacje z potencjalnymi kupcami prowadzone były od początku roku.

O tym, że sprzedaż powinna zostać sfinalizowana "na dniach" Karolczak informował we wtorek. Zapewnił też wtedy, że sytuacja finansowa partii jest stabilna.

Od 1 stycznia br. subwencja budżetowa dla partii politycznych jest zmniejszona o 50 proc. W związku z tym PO otrzyma ok. 20 mln złotych mniej z budżetu państwa, PiS - 19 mln zł mniej, a SLD i PSL - po 7 mln zł mniej.

Czytaj także na tvn24.pl.

bgr\mtom//par