Slayer, Limp Bizkit, Mastodon: mocne uderzenie Ursynaliów

Warszawa

Rockowe Limp Bizkit, Slayer, Mastodon, Nightwish, Billy Talent, a do tego solidna dawka klubowych i hiphopowych brzmień: Benassi Bros, Tabasko, Pezet & Małolat oraz Warszafski Deszcz. 1 czerwca rusza festiwal Ursynalia SGGW.

Impreza studentów SGGW przerosła formułą tradycyjne juwenalia z kilkoma polskimi zespołami z krótkiej, studenckiej listy. Organizatorzy Ursynaliów mają ambicję dorównania największym letnim festiwalom muzycznym. W tym roku postawili na mocne uderzenie.

Trzy dni ciężkiego grania

Muzyczną ucztę rozpoczną 1 czerwca dwie kapele, które na kilka dni przed festiwalem zostaną wyłonione w specjalnym głosowaniu wśród słuchaczy radia Eska Rock. Później na scenie głównej pojawią się Sandaless, Noko, Ametria, Lipali i Luxtorpeda. Wieczór zakończą dwie amerykańskie gwiazdy: thrash metalowy Slayer i nu metalowy Limp Bizkit.

Drugi dzień ponownie rozpoczną zwycięzcy radiowego konkursu, a później na scenie zobaczymy: Orbita Wiru, My Riot, Hunter, Oedipus, Illusion, In Flames, wreszcie gwiazdę wieczoru fińską grupa Nightwish.

Trzeciego dnia na scenę wyjdą zespoły Believe, Armia, Gojira, Mastodon, Jelonek i Billy Talent.

Hihopowe klimaty drugiej sceny

Drugą, mniejszą scenę zdominują hiphopowcy. W ciągu trzech festiwalowych dni na Open Stage pojawią się m.in. the Pryzmats, Fisz Emade, Tabasko (O.S.T.R., Kochan, DJ Haem), Procop, Warszafski Deszcz (Tede, Numer Raz), Pezet i Małolat z live bandem czy Awolnation.

Ale Ursynalia to nie tylko muzyka. W tym roku będzie można wziąć udział w zawodach sportowych organizowany przez uczelniany klub AZS. W Extreme Zone znajdą się bungee, mechaniczny byk, sumo a także ruchomy okręt.

Nieopodal znajdzie się strefa Silent Party. W namiotach będzie można odpocząć lub potańczyć przy dźwiękach serwowanych przez didżeja bezpośrednio na słuchawki, które otrzymamy przed wejściem.

Pole namiotowe

W tym roku po raz pierwszy uruchomione zostanie pole namiotowe dla dwóch tysięcy osób. Będzie ogrodzone i chronione przez cała dobę. Cena za dobę wynosi 58 złotych.

Bilety jednodniowe: 30-120 złKarnety na całość: 59 - 200 zł

bf/bako