Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Śląsko-Dąbrowski strzeżony Wjazd na most za 500 zł

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

Niedziela była ostatnim dniem, kiedy strażnicy i policjanci "przymykali oko" na przejeżdżających przez Most Śląsko-Dąbrowskie kierowców samochodów osobowych. 500 zł mandatu i pięć punktów karnych - z taką karą będą musieli liczyć się od poniedziałku ci, którzy zakaz złamią.

W weekend ruch na moście co prawda nie był duży, ale oprócz autobusów przeprawą przejeżdżały także samochody. Mimo tego, że bowiązuje ich zakaz.

Będą słone mandaty

Policjanci przyznają, że w weekend podchodzili do kierowców, którzy pomimo zakazu wjeżdżali na most, z większą pobłażliwością, stosując raczej upomnienia niż kary. Od poniedziałku jednak to się zmieni. - Była kampania informacyjna, są znaki. Osoby, które będą łamać prawo, muszą się liczyć z konsekwencjami, czyli karą do pięciu punktów karnych i do 500 zł mandatu- informuje policja.

Kary dla łamiących przepisy kierowców zapowiada również straż miejska.

Most, zarówno ze strony śródmiejskiej, jak i praskiej, obstawią patrole. Już od 6 rano strażnicy będą pilnowali, czy nie wjeżdżają na niego pojazdy, które nie mają pozwolenia.

- Oprócz komunikacji miejskiej na most będą mogły wjeżdżać również jednoślady, pojazdy uprzywilejowane i służby miejskie - wylicza Monika Niżniak rzeczniczka straży miejskiej

Most zamknięty na 2 lata

Utrudnienia związane są z budową stacji II linii metra - Dworzec Wileński. Potrwają do końca 2013 r. Aleją Solidarności od ul. Szwedzkiej przez most Śląsko-Dąbrowski do Wisłostrady mogą jeździć tylko autobusy komunikacji miejskiej, tramwaje, taksówki, pojazdy jednośladowe i służby miejskie. Tylko dla tych pojazdów jest też przejezdna ul. Jagiellońska na odcinku od ul. Ratuszowej do ul. Kłopotowskiego.

ran/roody