Skwer sportów w centrum? Koncepcja do 20 października

Warszawa

fot. skwer.eu

Warszawa ma szansę na dwa skwery sportów miejskich. Blisko budowy swojego jest Bemowo, ale nadal aktualny pozostaje pomysł stworzenia podobnego w Śródmieściu. Trwa przygotowywanie jego koncepcji wielobranżowej, dzięki której uda się oszacować dokładne koszty inwestycji. Planowane są też warsztaty z mieszkańcami.

Skwer w Śródmieściu planowany jest przy ul. Zielnej - w miejscu dawnych pawilonów z sex-shopami i kebabami. Strefa tańca, kino plenerowe czy miejsce dla deskorolkarzy - to tylko niektóre pomysły na jego zagospodarowanie.

Koncepcja do 20 października

Pomysł na zagospodarowanie skwerku w Śródmieściu pojawił się mniej więcej rok temu. W międzyczasie młodzież ze śródmiejskich szkół proponowała tam m.in. ścianę graffiti, wspinaczkową, a nawet górkę snowboardową. - Teraz pracownia MOKO Architekci przygotowuje koncepcję wielobranżową. Ma być gotowa do 20 października, a wtedy poznamy gotowy kosztorys - mówi Patryk Zaremba z Forum Rozwoju Warszawy, które wspólnie z Polską Młodych zaproponowało ideę skweru w Śródmieściu.

Dofinansowanie na przygotowanie koncepcji dostali z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w ramach festiwalu Warszawa w Budowie 3. - Zorganizujemy też warsztaty z mieszkańcami okolic ul. Zielnej. Chcemy z nimi skonsultować między innymi regulamin użytkowania skweru - mówi Zaremba.

Poszukają sponsorów

Według wstępnych szacunków budowa skweru mogłaby kosztować ok. 1,5 mln zł. Ale dopiero szczegółowy kosztorys wskaże dokładną sumę. Dzielnica Śródmieście pomysłowi nie mówi "nie", ale urzędnicy zaznaczają, że pieniędzy na sfinansowanie budowy skweru nie mają. Dlatego pomysłodawcy będą szukali sponsorów.

PRZECZYTAJ JAKI SKWER MA POWSTAĆ NA BEMOWIE

ran