Najnowsze

Skrócone trasy pociągów, zmiany w kursowaniu

Najnowsze

KM/ZTMUtrudnienia w kursowaniu pociągów

Od najbliższej soboty do końca sierpnia pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursowały na skróconej trasie. Jak podaje stołeczny ratusz, szykują się także spore zmiany w rozkładach Kolei Mazowieckich.

Zmiany są spowodowane pracami na podmiejskiej linii średnicowej na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Powiśle, które prowadzi spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Szybka Kolej Miejska

Pociągi SKM linii S1 będą kursowały na skróconej trasie od Warszawy Powiśle do Otwocka.

Wyjątkiem będą trzy poranne pociągi, które wyjadą z Warszawy Zachodniej o godzinie 4.05, 4.35 i 4.47 i dalej przez Warszawę Centralną dojadą do Otwocka oraz trzy wieczorne, które o godzinie 22.46, 23.16 i 23.46 przez Warszawę Śródmieście dotrą do Warszawy Zachodniej.

Pociągi linii S1 na odcinku Warszawa Powiśle - Warszawa Wschodnia będą jeździły w obu kierunkach po torze numer 4, którym standardowo jeżdżą w kierunku zachodnim.

Na odcinku Warszawa Zachodnia - Pruszków zostanie uruchomiona zastępcza linia S10.

Pociągi SKM linii S2 będą jeździły pomiędzy Warszawą Wschodnią a Sulejówkiem Miłosną, oprócz dwóch pierwszych pociągów jadących w kierunku Sulejówka Miłosny o godzinie 3.50 i 4.43 z Warszawy Zachodniej.

Natomiast te w przeciwnym kierunku: z Sulejówka do Warszawy Zachodniej, wyjadą o 22.39 i 23.40.

Jak zapewnia ratusz, będzie również uruchomiona uzupełniająca linia S20 na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Lotnisko Chopina.

Koleje Mazowieckie

Pociągi Kolei Mazowieckich jadące w kierunku wschodnim na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem stacji: Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion.

Natomiast wybrane pociągi Kolei Mazowieckich pojadą w kierunku zachodnim przez stację Warszawa Śródmieście, ale torem, po którym standardowo jeżdżą składy w kierunku przeciwnym.

Na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia pozostałe składy zostaną odwołane.

Natomiast składy lotniskowe, które obejmują trasę Modlin - Lotnisko Chopina, będą kończyły kursy na stacji Warszawa Wschodnia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o wykolejeniu się pociągu na Targówku:

em/pm

[object Object]
Akcja służb na torachLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Źródło zdjęcia głównego: KM/ZTM

Pozostałe wiadomości