Skrócone trasy, odwołane kursy. Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

Warszawa

KMKoleje Mazowieckie

Za tydzień Koleje Mazowieckie wprowadzą zmiany w kursowaniu pociągów. Przez kilka najbliższych miesięcy pasażerowie musza liczyć się z odwołanymi kursami i skróconymi trasami.

"Od 10 marca 2019 r. będzie wdrożona kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 8 czerwca 2019 roku" - informują Koleje Mazowieckie.

Linia R1 Warszawa - Skierniewice

Od 29 marca od godz. 23 do 1 kwietnia do godz. 04.40 będzie zamknięty jeden tor na szlaku Pruszków - Warszawa Włochy, a ruch będzie odbywał się wahadłowo po jednym czynnym torze.

Od 6 do 14 maja i od 16 do 27 maja w dni robocze w godzinach 9.45-20 zamknięty będzie jeden tor na szlaku Pruszków - Warszawa Włochy. A od 28 maja do 7 czerwca w dni robocze w godz. 9.10-20 wystąpią utrudnienia na szlaku Pruszków - Grodzisk Mazowiecki.

W tym czasie część pociągów będzie kursować z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek i Piastów.

Linia R2 Warszawa - Łuków

Od 11 do 24 marca ze względu "na prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej pomiędzy st. Warszawa Wschodnia a st. Warszawa Rembertów, wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów". Część zostanie odwołana, pozostałe będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

Linia R3 Warszawa - Łowicz

"W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Na szlaku Bednary - Łowicz Główny będą prowadzone roboty torowe i sieciowe" - informują KM. Część pociągów na tym odcinku zostanie zastąpiona przez autobusy.

Linia R6 Warszawa - Małkinia

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa - Białystok. Zamknięty będzie tor nr 2. Część pociągów rozpoczynających i kończących bieg na stacji Małkinia, będzie mieć wydłużony czas jazdy.

"W dniach 10-16 marca z uwagi na testowanie nowego systemu sterowania ruchem kolejowym na odcinku Łochów - Małkinia wystąpią dodatkowe ograniczenia przepustowości. Część pociągów w tym terminie kursować będzie w skróconej relacji" - podają KM.

Z kolei w dniach 11-24 marca ze względu na prace utrzymaniowe pomiędzy Warszawą Wschodnią a stacją Rembertów, pociągi mogą kursować w zmienionych godzinach.

Linia R7 Warszawa - Dęblin

Od 6 maja na odcinku Otwock - Pilawa nastąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów. Zamiast nich będą kursować autobusy.

Linia R8 Warszawa - Skarżysko Kamienna

Na odcinku Strzyżyna - Radom ruch pociągów zostanie wstrzymany i zastąpiony przez autobusy, które będą zatrzymywały się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych oraz autobusy przyspieszone, pomijające wybrane przystanki.

Szczegółowy rozkład jazdy komunikacji autobusowej zostanie podany w późniejszym terminie.

Na odcinku Czachówek Południowy - Warka kontynuowane będą prace modernizacyjne i ruch pociągów odbywał się będzie jednotorowo.

Linia R9 Warszawa - Działdowo

Od 10 marca do 31 marca wystąpią utrudnienia na odcinku Chotomów - Nowy Dwór Mazowiecki (przebudowa peronu). Ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze. "Wybrane pociągi do/z st. Nasielsk będą kursowały w skróconej relacji do/z p.o. Janówek. Część pociągów będzie miała ograniczoną liczbę zatrzymań, natomiast inne będą zatrzymywały się w dodatkowych lokalizacjach. Ponadto bilety KM honorowane będą w pociągu IC nr 3523 na odcinku Legionowo (odj. 16:27) - Nasielsk (przyj. 16:55)" - podają Koleje Mazowieckie.

A w dniach 22-25 marca wstrzymany zostanie ruchu pociągów pomiędzy stacjami Warszawa Praga i Warszawa Gdańska.

Od 6 maja do 8 czerwca w godz. 8.55-13.55 znów wystąpią utrudnienia na odcinku Chotomów - Nowy Dwór Mazowiecki. Ruch pociągów prowadzony będzie wahadłowo po jednym czynnym torze."Kontynuowane będą prace na kolejowym Moście Gdańskim, ruch pociągów będzie odbywać się po jednym czynnym torze. Zakończenie prac planowane jest w III kwartale 2019 roku" - twierdzą kolejarze.

Linia R31 Sierpc - Kutno

Jak podają Koleje Mazowieckie, w związku z pracami utrzymaniowymi ruch pociągów na całej linii będzie wstrzymany od 6 maja i zastąpiony przez komunikację autobusową.

Linia R82 Radom - Drzewica

Na linii prowadzone będą prace związane z wymianą sieci trakcyjnej. Ponadto linia posłuży jako objazdowa dla linii nr 7 Warszawa - Dęblin oraz nr 8 Warszawa - Radom dla pociągów dalekobieżnych. Część pociągów nie będzie kursowała.

CZYTAJ TEŻ O PODWYŻCE ZA PRĄD DLA KOLEI MAZOWIECKICH:

ran/r

"To drastyczna podwyżka"TVN24
wideo 2/2