Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Skręt na "Baiłołękę"

TVN Warszawa

ConstantinXI / Kontakt 24"Baiłołęka" czy Białołęka?

"Baiłołęka" - na taką dzielnicę kieruje kierowców tablica informacyjna na Trasie Toruńskiej. Informację oraz zdjęcie o błędnym oznakowaniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Tablica znajduje się w jednym z tuneli trasy - widzą ją kierowcy jadący od Marek w kierunku centrum stolicy.

- Wygląda na to, że tablica wisi już jakiś czas, ponieważ prace remontowe w tym miejscu już się skończyły i nikt nie zwrócił na to uwagi, poza naszym czytelnikiem - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu.

O błąd spytaliśmy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. "Dzisiaj w nocy wykonawca znak wymieni. Został zamontowany przez wykonawcę – nie został jeszcze przez nas odebrany – tak jak i inne elementy trasy, której budowa właśnie się kończy" - poinformowała ok. godz. 17 w środę Agnieszka Stefańska z GDDKiA.

Wcześniej rzeczniczka prasowa urzędu dzielnicy, Marzena Gawkowska mówiła, że "najprawdopodobniej GDDKiA zamontuje poprawną tablicę dzisiejszej nocy".

Jeżeli zauważyliście podobne błędy na innych ulicach, wyślijcie zdjęcia na warszawa@tvn.pl.

CZYTAJ TEŻ O REMONCIE TRASY AK I MOSTU GROTA:

Jaka będzie organizacja ruchu po otwarciu Trasy AK i mostu Grota?
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

ło/ran