Najnowsze

Skradziony obraz Karola Kossaka odzyskany

Najnowsze

Autor:
ran/r
Źródło:
PAP
Policjanci odzyskali obraz Kossaka

Obraz Karola Kossaka "W drodze na polowanie", został odzyskany przez policjantów. Jak podaje rzecznik mokotowskiej komendy Robert Koniuszy, płótno było wystawione za około trzy tysiące złotych na jednej z aukcji internetowych.

Około dwóch lat temu chojniccy policjanci prowadzili sprawę włamania do jednego z domów na terenie swojego powiatu. Zatrzymali wówczas mężczyznę podejrzanego o włamanie oraz odzyskali część antycznych rzeczy, które ukradł, a później sprzedał do antykwariatów między innymi w Łodzi. Zaginęły jednak trzy obrazy, w tym: "W drodze na polowanie" Karola Kossaka i "Tatry, Zakopane, Czerwone Wierchy zimą" Adama Setkowicza.

- Podejrzany miał je sprzedać jednemu z właścicieli łódzkich galerii, ten natomiast odprzedał je dalej - przekazał asp. szt. Robert Koniuszy.

Właścicielka skradzionych płócien przeglądając co jakiś czas aukcje internetowe trafiła na obrazy. Wszystkie wystawiła na sprzedaż jedna z galerii artystycznych działających na warszawskim Mokotowie.

Kobieta o swoim odkryciu powiadomiła policjantów z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu. - Funkcjonariusze odzyskali skradzione płótna. Obraz Kossaka wystawiony był za około trzy tysiące złotych, chociaż jego właścicielka twierdziła, że ma pięć razy wyższą wartość - poinformował asp. szt. Robert Koniuszy.

Policjanci odzyskali dzieła, a ich właścicielka rozpoznała je i potwierdziła autentyczność.

Informowaliśmy również o odzyskanym obrazie Jana Styki:

Obraz Jana Styki zrabowany podczas wojny został odzyskany

Obraz Jana Styki zabezpieczony przez policję
Obraz Jana Styki zabezpieczony przez policjęKSP
wideo 2/2

Autor:ran/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości