Skradziono samochód niepełnosprawnej. W środku był wózek inwalidzki

Warszawa

TVN24Skradziono samochód

- Samochód jest niezbędny. Muszę ją zawieźć, przywieźć. Nie mamy drugiego wózka. Nie wiem jak to będzie - martwi się Bogusława Szymańska, matka 20-letniej Natalii z porażeniem mózgowym. Oznaczoną toyotę corollę należącą do dziewczyny i znajdujący się w samochodzie jej jedyny wózek inwalidzki skradziono w sobotę przed jednym z marketów w podwarszawskim Sulejówku. Rodzina Natalii zaapelowała do redakcji Kontaktu 24 o pomoc.

"Dzisiaj około godziny 10 spod parkingu sklepu w podwarszawskim Sulejówku skradziono mojej mamie samochód osobowy marki Toyota Corolla sedan koloru grafitowego, o numerze rejestracyjnym WJ 74829. Samochód jest środkiem transportu mojej niepełnosprawnej siostry, która jest nim dowożona do ośrodka. Ma porażenie mózgowe i nie porusza się samodzielnie. W kufrze samochodu znajdował się wózek inwalidzki, który jest nie zbędny do jej funkcjonowania" - poinformowała w sobotę pani Dominika, siostra 20-letniej Natalii.

Samochód i wózek sfinansowane z PFRON-u

Jak w rozmowie z reporterką TVN24 poinformowała pani Bogusława Szymańska, matka niepełnosprawnej Natalii, zarówno oznaczony samochód, jak i wózek inwalidzki zostały kupione w ramach Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Dziewczyna nie porusza się samodzielnie.

"Zaparkowałam w miejscu dla niepełnosprawnych. Byłam ze swoją mamą. Weszłyśmy do sklepu. Robiłyśmy zakupy. Po jakichś 20 minutach wychodzę, patrzę, puste miejsce. Samochodu nie ma" - relacjonowała pani Bogusława.

"Nie wiem jak to będzie"

"W samochodzie był również wózek. Samochód, tak jaki wózek jest po prostu niezbędny, bo muszę wozić dziecko do szkoły, muszę przywozić. Nie wiem jak będzie w poniedziałek(...). Nie mamy drugiego wózka. Nie wiem jak będę z nią funkcjonowała. Muszę ją zawieźć, muszę ją przywieźć. Nie wiem jak to będzie. Z dzieckiem nie pojadę tramwajem, autobusem" - martwi się matka niepełnosprawnej dziewczyny i apeluje o wszelkie informacje na temat skradzionego samochodu.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

ak/map