Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Skorża: Powtórzyć Moskwę

Warszawa

fot

Zdawaliśmy sobie sprawę, że był to dla nas mecz życia - powiedział po meczu na Pepsi Arenie szkoleniowiec Sportingu, Ricardo Sa Pinto. Po remisie 2:2 trener Legii, Maciej Skorża, jest jednak zadowolony i liczy na awans w stolicy Portugalii.

Legia dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale za każdym razem goście z Portugalii wyrównywali.Jak legioniści- Zawodnicy w przerwie zrozumieli, że jeśli będą grali w taki sposób, jaki im sugeruję, wówczas odniosą sukces. Styl gry, jaki Legia narzuciła, spowodował, że musieliśmy wprowadzić pewne roszady w składzie - skomentował Sa Pinto, były reprezentant Portugalii, a trener Sportingu od zaledwie kilku dni. - Jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazaliśmy w czasie dzisiejszego meczu. Ciążyła na nas olbrzymia presja. Przed przerwą Legia nie pozwalała nam na swobodną grę. Zdawaliśmy sobie sprawę, że był to dla nas mecz życia - dodał.

Mimo małego zgrzytu - kibice Legii przerwali na moment spotkanie... rzucając w zawodników śnieżkami - szkoleniowiec gości skomplementował stołecznych kibiców. - Stworzyli świetną atmosferę na trybunach. Chciałbym, aby nasi fani prezentowali się podobnie w Lizbonie. Jestem pewien, że z każdym meczem będzie coraz lepiej i chciałbym, aby nasi kibice wspierali swój zespół podobnie jak legioniści - tłumaczył.

Ale nie wynik

Dla zdobywcy Pucharu Polski był to w zasadzie pierwszy poważny sprawdzian w tym roku. Potwierdził to Maciej Skorża i dodał: "Jestem zadowolony z postawy drużyny, przede wszystkim z podejścia pod względem mentalnym. Cieszy mnie przebieg gry, ale na pewno nie wynik".

W tej edycji Ligi Europejskiej Legia zremisowała już 2:2 - ze Spartakiem Moskwa w ostatniej rundzie eliminacji. Potem pojechała na Łużniki i po pasjonującym meczu zapewniła sobie awans. - Nie pozostaje nam nic innego, jak powtórzyć spotkanie z Moskwy - spuentował Skorża. Alvalade jak olimpijski obiekt w stolicy Rosji?

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

tvn24.pl/kcz