Najnowsze

SKM w Otwocku, WKD w Regułach. Duże problemy kolei podmiejskich

Najnowsze

ZTMUtrudnienia w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich i SKM (zdjęcie ilustracyjne)

Na stacji w Otwocku doszło do awarii urządzeń sterujących ruchem. Pociągi SKM i Kolei Mazowieckich kursują z opóźnieniami. W cierpliwość musieli uzbroić się również pasażerowie podróżujący składami WKD. Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej między Warszawą a Komorowem składy kursowały tylko po jednym torze.

Do awarii w Otwocku doszło przed godziną 16. - Z powodu zmian w organizacji ruchu opóźnienia mogą sięgać od kilkunastu do dwudziestu minut. Na miejscu pracują ekipy techniczne - informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM dotyczą linii S1 oraz linii R7 Kolei Mazowieckich.

Komunikat na stronie ZTM-u zastrzega też, że niektóre z pociągów mogą zostać odwołane. W związku z tym wprowadzone zostało wzajemne honorowanie biletów SKM i KM na odcinku między Warszawą Zachodnią a Otwockiem.

Jakubowski podaje, że awaria powstała na skutek prac modernizacyjnych prowadzonych przez wykonawcę.

Ruch po jednym torze

Po południu pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej na trasie między Warszawą a Komorowem kursowały wyłącznie po jednym torze.

Przyczyną była awaria sieci trakcyjnej nad torem pierwszym, który prowadzi w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Jak informował komunikat na stronie WKD, usterka pojawiła się około godziny 15.40 na odcinku między Michałowicami a Regułami.

"Do czasu usunięcia awarii sieci ruch pociągów WKD na szlaku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów będzie odbywać się dwukierunkowo wyłącznie po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy)" - przestrzegał przewoźnik.

Pociągi kursowały z częstotliwością około 60 minut dla jednego kierunku. ZTM poinformował o zakończeniu utrudnień chwilę przed godziną 19.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o unijnym wparciu na nowe drogi i pociągi:

[object Object]
Wiceminister o wsparciu unijnym dla SKM TVN24
wideo 2/4

kk/r

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości