Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

SKM: pasażerowie chcą więcej kursów

Warszawa

ZTMChcą więcej połączeń do Śródmieścia

Mieszkańcy północno-wschodnich dzielnic Warszawy, Legionowa i Wieliszewa chcą wygodniej dojeżdżać do stolicy. Domagają się częstszych kursów SKM do Śródmieścia. Teraz pociągi jeżdżą raz na godzinę.

Pasażerowie napisali petycję.

– Zwracamy się z wnioskiem o uwzględnienie w rozkładzie jazdy pociągów SKM linii S3 zmian polegających na: zwiększeniu częstotliwości kursowania pociągów w godzinach szczytu komunikacyjnego, tj. 6.30- 9.30 w kierunku Lotniska Chopina oraz 16-18 w kierunku Wieliszewa; oraz do czasu wdrożenia ww. zmiany zwiększenie składu pociągów kursujących w tych godzinach - czytamy w piśmie adresowanym do dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego oraz prezydent Warszawy.

Pod petycją podpisało się niemal pół tysiąca osób.

Więcej osiedli, większy tłok

W uzasadnieniu mieszkańcy wskazują, że linia S3 SKM to obecnie jedyny środek transportu umożliwiający dojazd w przewidywanym czasie z dzielnic Targówek i Białołęka do centrum i południowych dzielnic Warszawy.

Jak dodają, na tych terenach powstaje coraz więcej osiedli mieszkaniowych, przez co wiele osób próbuje dojeżdżać do pracy samochodem, co powoduje korki, w których nierzadko stoją też autobusy.

W ich opinii rozkład jazdy SKM i długość pociągów nie są dostosowane do realiów panujących na stacjach.

- W godzinach porannych, obłożenie pociągów jest tak ogromne, że pasażerowie mają problem z wejściem do pociągu już na stacji Warszawa Płudy – druga stacja na linii S3 na terenie Warszawy – a warunki podróży do kolejnych stacji urągają standardom – żalą się mieszkańcy podpisani pod petycją.

Na koniec podkreślają, że wnioskowana zmiana jest głęboko uzasadniona społecznie i wymaga natychmiastowego wprowadzenia. Obecnie pociągi SKM z Legionowa do Lotniska Chopina, i odwrotnie, kursują raz na godzinę.

Zwróciliśmy się do ZTM-u z pytaniem o stanowisko w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

jb/sk