Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Skłodowskiej czy Północny? Urzędnicy pytają mieszkańców

Warszawa

fot. mostpolnocny.warszawa.pl

Wciąż ważą się losy nazwy mostu, który połączy Bielany z Białołęką. Grupa radnych Platformy Obywatelskiej zaproponowała nadanie mu im. Marii Skłodowskiej-Curie. Teraz zabrać głos mogą warszawiacy. Miasto przygotowało mini-sondę na swojej stronie internetowej.

Nazwij nowy most! – tak urzędnicy zachęcają do głosowania na stronie internetowej dedykowanej konsultacjom społecznym. "Przeprawa ma zostać otwarta jeszcze w 2011 roku, a decyzja w sprawie nazwy wciąż jeszcze nie została podjęta" – piszą.

A może Skłodowskiej-Curie?

Na początku czerwca pisaliśmy, że grupa radnych Platformy Obywatelskiej zasugerowała, żeby przeprawę nazwać imieniem Marii Skłodowskiej-Curie. Jak napisali w uzasadnieniu wniosku, nadanie imienia noblistki, będzie "hołdem stolicy złożonym Warszawiance, Polce znanej na całym Świecie".

Teraz sprawą mają zająć się radni Bielan i Białołęki. Ale urzędnicy postanowili oddać głos również mieszkańcom stolicy. Na stronie internetowej miasta zamieścili mini-sondę, dosłownie mini.

Dokonać wyboru może każdy, ale mamy tylko trzy opcje. Możemy zagłosować za mostem "Północnym", albo "Marii Skłodowskiej-Curie". Trzecia opcja brzmi: "Żadna z powyższych".

Gdzie mieszkasz?

Gdy wyboru już dokonamy przechodzimy do kolejnej podstrony. Tam urzędnicy pytają nas o to, w której dzielnicy mieszkamy (jest też opcja: "Mieszkam poza Warszawą"). Na koniec dostajemy podziękowania za udział w głosowaniu, ale wyników system nie zdradza. Konsultacje będą trwać do 25 sierpnia.

Ostateczną decyzję o nadaniu oficjalnej nazwy przeprawy podejmą radni miasta.

JAKĄ NAZWĘ POWNIEN NOSIĆ NOWY MOST? PISZCIE NA NASZYM FORUM

ran/ec