Skimmer z Łotwy wpadł w policyjną zasadzkę. To trzeci w ciągu kilku dni

Warszawa

kspPolicjanci zatrzymali kolejnego skimmera

Policjanci zatrzymali kolejnego Łotysza podejrzewanego o skimming, czyli montowanie nakładki na bankomat i kradzież danych z kart bankomatowych. Mężczyzna powiązany jest z dwoma innymi Łotyszami, którzy w podobnej sprawie zostali zatrzymani tuż przed świętami.

Funkcjonariusze ustalili, że na jednym ze stołecznych bankomatów zamontowano nakładkę służącą do kopiowania kart bankomatowych. Policjanci zorganizowali zasadzkę. Przez kilka dni obserwowali to miejsce. W końcu zauważyli mężczyznę, który zdejmował coś z bankomatu. Policjanci zatrzymali 33-letniego Łotysza. Jak wynika z relacji funkcjonariuszy przy podejrzanym znaleziono zdjęty z bankomatu skimmer oraz nakładkę z mikrokamerą.

Łotysz został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara więzienia nawet do 25 lat.

Gang skimmerów z Łotwy

Według ustaleń policji 33-latek jest członkiem grupy przestępczej. W ubiegłym tygodniu, tuż przed świętami, policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch Łotyszy podejrzewanych o skimming. – Mężczyzna jest z nimi powiązany – mówi Edyta Adamus ze stołecznej policji. Czy w stolicy działa gang, który trudni się kradzieżą danych z kart? – Cały czas prowadzimy czynności w tej sprawie – mówi Adamus.

Skradzione z kart bankomatowych dane często trafiają za granicę. Tam wykonywane są kopie kart i za ich pomocą złodzieje dokonują nieautoryzowanych wypłat na całym świecie.

Policja przestrzega przed oszustwem
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl