Skazana na zwycięstwo? "Nie ma z kim przegrać"

Warszawa

TVN24Wybory w stolicy bez alternatywy dla Hanny Gronkiewicz-Waltz?

Walcząca o trzecią kadencję Hanna Gronkiewicz-Waltz ma wielu konkurentów, ale w zasadzie nie ma z kim przegrać. Choć lista jej błędów, które mogliby wykorzystać jej rywale nie jest krótka, to żaden z konkurentów nie potrafi zrobić z tego wyborczego użytku. Dlaczego w Warszawie nie ma wyborczej alternatywy dla obecnej prezydent? Odpowiedź na to pytanie próbował znaleźć reporter programu "Czarno na Białym" TVN 24 Tomasz Marzec.

- W sensie formalnym urzędująca prezydent ma konkurentów, ale nie ma z kim przegrać. Alternatywa od lat była żadna - mówią niemal jednym głosem eksperci.

W ich przewidywania nie wierzy Piotr Guział, główny inicjator zeszłorocznego referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz, a obecnie jeden z jej dziesięciorga rywali do objęcie fotela prezydenta stolicy. - Eksperci, którzy dzisiaj przesądzają o zwycięstwie pani prezydent, w przeszłości mylili się wielokrotnie - zauważa Guział.

Sondaże swoje, kandydaci swoje

Podobnego zdania jest także Jacek Sasin. - Nie ma z kim przegrać? Udowodnię to, że może jednak przegrać te wybory ze mną - zapowiada kandydat PiS.

Mimo błędów i wpadek podczas ośmioletnich rządów, w sondażach urzędująca prezydent nadal trzyma się bardzo mocno. Według badania wykonanego na zlecenie "Rzeczpospolitej" udałoby się jej nawet wygrać wybory w pierwszej turze.

Tomasz Marzec //jb/b