Skatepark, fontanna, WiFi. Nowe bulwary otwarte

Otwarcie Bulwarów
Otwarcie Bulwarów
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plOtwarcie Bulwarów

Strefa do ćwiczeń, zieleń, skatepark i fontanny. W środę przy pomniku Syreny otwarto ostatni wyremontowany fragment bulwarów Wiślanych. Nowa część nadwiślańskiej promenady jest już dostępna dla warszawiaków i turystów.

Odcinek promenady w okolicy mostu Świętokrzyskiego o długości 175 metrów był remontowany jako ostatni ze względu na prace przy budowie II linii metra oraz stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Jego otwarcie początkowo planowano przed wyborami samorządowymi na jesieni ubiegłego roku. Potem przesunięto je na 31 stycznia. W czwartek wreszcie udostępniono go warszawiakom i turystom.

Skatepark strefa ćwiczeń

Do dyspozycji odwiedzających jest miedzy innymi skatepark oraz strefa do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zamontowano również kaskadową fontannę, a wkrótce zostaną uruchomione kraniki wypuszczające wodną mgiełkę.

Podpory mostu przy pomniku Syreny udekorowano artystyczną mozaiką. Natomiast skwer u zbiegu Tamki, Wybrzeża Kościuszkowskiego i Zajęczej ozdobiły dęby, cisy i kwiaty. Na bulwarach pojawiła się też nowa trawiasta skarpa oraz cztery hamaki, które ustawiono w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego.

Warszawiacy mają tu dostęp do bezpłatnej sieci WiFi. Zbudowano, także miejsce dla wodnej jednostki. Specjalna przystań jest wyposażona w przyłącze wodne, kanalizacyjne i elektryczne.

Stojaki na rowery, monitoring

- Pojawiły się tu ławki, śmietniki i stojaki na rowery. Szczególnie ważna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa, dlatego zamontowaliśmy monitoring i dodatkowe oświetlenie - mówi Justyna Glusman, dyrektorka, koordynatorka do spraw zrównoważonego rozwoju i zieleni w ratuszu.

- Mieszkańcy i turyści mogą chodzić po bulwarach. Rowerzyści w końcu przejechać wzdłuż całego odcinka, nie zjeżdżając na ulicę i wszyscy możemy cieszyć się tą przestrzenią - dodała Glusman podczas uroczystości otwarcia promenady.

W planach miasta jest też zwiększenie liczby patroli straży miejskiej kontrolujących nadrzeczną promenadę. W połowie marca inwestorzy będą mogli wziąć udział w konkursie na dzierżawę klubokawiarni nad Wisłą.

Łączny koszt inwestycji to 21 mln złotych.

PAP/kz/pm

Pozostałe wiadomości