Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Skarga Covec odrzucona

Warszawa

| Fakty TVNfot. TVN 24

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła skargę chińskiego konsorcjum Covec na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrekcja chce udzielić zamówienia z wolnej ręki na dokończenie po Covec dwóch odcinków A2 Stryków - Konotopa - poinformowała rzeczniczka KIO Agnieszka Trojanowska.

Po rozwiązaniu umowy z konsorcjum Covec na budowę dwóch odcinków autostrady A2, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała, że zamówienie na dokończenie inwestycji będzie udzielone z wolnej ręki.

Covec zaskarżył do KIO ten tryb. Chińczycy domagali się ujawnienia kwoty wynagrodzenia z tytułu wykonania zamówienia przez Eurovię i Warbud, a także unieważnienia umowy zawartej przez zamawiającego z tym konsorcjum. Odwołanie Covec wpłynęło do Izby w ubiegły poniedziałek. Izba miała 15 dni na jego rozpoznanie.

Chińskie konsorcjum Covec miało wybudować dwa odcinki autostrady A2 między Strykowem a Konotopą: A - o długości 29,2 km za 754,5 mln zł oraz odcinek C - o długości 20 km za 534,5 mln zł.

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl//ktom/iga