Skarbnik PO rezygnuje z funkcji. Miał spędzić noc w izbie wytrzeźwień

Warszawa

Archiwum TVN, POSkarbnik PO rezygnuje

Skarbnik PO Łukasz Pawełek poinformował w czwartek, że zrezygnuje zarówno z funkcji zarówno skarbnika, jak również pełnomocnika finansowego Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych. Wcześniej media doniosły, że pijany Pawełek trafił w nocy ze środy na czwartek do izby wytrzeźwień.

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami mediów na mój temat oświadczam, że złożę rezygnację z funkcji skarbnika PO RP i Pełnomocnika Finansowego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP" - napisał Pawełek w przekazanym PAP w czwartek po południu oświadczeniu.

Pawełek trafił do izby wytrzeźwień?

Jak poinformował portal internetowy fakt.pl, w nocy ze środy na czwartek patrol stołecznej straży miejskiej zabrał Pawełka z Alej Ujazdowskich, z okolic ambasady USA, i zawiózł go do izby wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej.

Do momentu nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować z Łukaszem Pawełkiem.

Jest on skarbnikiem Platformy od października 2010 r. W kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 2011 r. był pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego PO. Z wykształcenia prawnik, z PO związany jest od początku jej istnienia - czytamy na stronie internetowej partii.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

PAP/eos/kka