SISKOM: S8 to szansa na nowe buspasy

Warszawa

| Reutersfot. TVN Warszawa

Buspasy na Górczewskiej i Prymasa Tysiąclecia? Stowarzyszenie Integracji Komunikacji apeluje do prezydent miasta o uprzywilejowanie autobusów w okolicach trasy S8.

SISKOM w liście do Hanny Gronkiewicz-Waltz zauważa, że po otwarciu trasy S8 znaczna część ruchu tranzytowego przeniosła się właśnie na nową ekspresówkę. Dzięki temu zmniejszył się ruch na okolicznych arteriach, co daje szansę na bezbolesne utworzenie nowych buspasów.

Buspas na Górczewskiej

Eksperci apelują o wydzielenie dwukierunkowego buspasa na ul. Górczewskiej na odcinku pomiędzy ul. Powstańców Śląskich i Młynarską oraz jednokierunkowy buspas na zachodniej jezdni al. Prymasa Tysiąclecia na odcinku od ul. Górczewskiej do ul. Kasprzaka.

Bo zaraz się zakorkuje

SISKOM tłumaczy, że zmniejszenie ruchu na tych drogach spowodowane otwarciem trasy S8 jest jedynie chwilowe, dlatego trzeba działać szybko. - Rezerwa przepustowości zostanie szybko skonsumowana przez indywidualny ruch samochodowy. Zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju systemu transportowego, zjawisku temu należy stanowczo przeciwdziałać, przeznaczając uzyskaną rezerwę przepustowości dla transportu publicznego – argumentują.

Całą treść listu można znaleźć TU.