Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Sierpniowe weekendy bez niektórych stacji metra

Warszawa

Metro WarszawskiePrace będą prowadzone m.in.: na stacji Stokłosy

W pięć sierpniowych weekendów zamykane będą niektóre stacje metra. W tym czasie pojawią się na nich linie prowadzące dla niewidomych.

O planach poinformował portal Transport Publiczny. Zarząd Transportu Miejskiego zlecił prace na siedmiu stacjach I linii metra: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów, Służew oraz Świętokrzyska. Robotnicy zamontują linie prowadzące, składające się z równoległych listew ze stali nierdzewnej.

Będą one punktem odniesienia dla niedowidzących oraz niewidomych. Pozwolą przejść do celu po jak najkrótszej trasie, wolnej od przeszkód.

Jak się dowiedzieliśmy, dokładny harmonogram zamknięć ZTM poda w środę.

Muszą pojawić się do przyszłego roku

Jeszcze w maju ZTM informował, że nie planuje w tym celu zamknięć stacji. Teraz urzędnicy zmienili zdanie.

– Zdanie Metra Warszawskiego było takie, żeby ze względów bezpieczeństwa przystanki wyłączyć – powiedział portalowi pl Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.Linie prowadzące muszą pojawić się do końca przyszłego roku. Wtedy mija czas na dostosowanie metra pod względem oznaczeń dotykowych dla niewidomych.

Pasażerowie II linii nie muszą się obawiać zamknięciami. Tam stacje są w pełni oznakowane.

Zobacz jak wyglądał przejazd II linią pierwszych pasażerów:

Pierwsi pasażerowie
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ło/r