Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Siekierkowski znowu gaśnie

Warszawa

fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Minęły dwa tygodnie od naprawy lamp ostrzegających o przeszkodzie lotniczej na moście Siekierkowskim, a jedna z nich znów nie świeci. W październiku, po interwencji tvnwarszawa.pl i TVN24, drogowcy wymienili przepalone od dłuższego czasu żarówki na pylonach przeprawy.

- Chyba powinny działać dłużej niż dwa tygodnie - mówi zdziwiony Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, który o niedziałającej lampie dowiedział się od nas. Zapewnił jednak, że bezwłocznie zajmie się tą sprawą. - Lampa zostanie wymieniona w ramach gwarancji - dodał.

Cztery przepalone

Lampy na moście dopiero co naprawiono po interwencji tvnwarszawa.pl i TVN24. O niedziałających światłach poinformował nas internauta Grzegorz. - Wszystko zaczęło się około pół roku temu, gdy na jednym z dwóch pylonów przepaliła się jedna z czterech czerwonych lamp ostrzegających o przeszkodzie lotniczej. Po około miesiącu kolejna. W takim stanie most przetrwał kolejne kilka miesięcy. Około miesiąc temu przepaliła się trzecia lampa i nadal nikt nie kwapił się by coś z tym zrobić. Obecnie od około dwóch tygodni nie działa żadna z lamp ostrzegawczych, co może powodować znaczne zagrożenie dla nisko latających nad nim samolotów - napisał w połowie października na warszawa@tvn.pl.

Eksperci przestrzegali wówczas: - To ważny punkt nawigacyjny dla małych samolotów. Szczególnie że w okresie jesienno-zimowym zmierzch następuje wcześnie, jest też sporo mgieł - przekonywał Krzysztof Krawcewicz, redaktor naczelny branżowego pisma "Przegląd Lotniczy".

ZDM początkowo stwierdził, że to nie jest sprawa priorytetowa. Później jednak urzędnicy zmienili zdanie i naprawili niedziałające lampy.

su/par