Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Siekierkowski zdetronizował Grota. Najpopularniejsze mosty stolicy

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plMost Siekierkowski na pierwszym miejscu

Warszawscy kierowcy najczęściej wybierają most Siekierkowski, najrzadziej zaś korzystają z mostu Świętokrzyskiego. Zarząd Dróg Miejskich podał wyniki badań natężenia ruchu na stołecznych przeprawach.

"Najnowszy raport to duże zmiany w porównaniu do analiz z przestrzeni ostatnich 5 lat, gdzie prym nieprzerwanie wiódł most Grota–Roweckiego" - informują drogowcy.

Północny też przed Grota

Wszystko oczywiście przez remont Trasy AK i samej przeprawy. Kierowcy muszą liczyć się ze dużymi utrudnieniami w tym miejscu, dlatego często wybierają inną drogę.

"W przekroju mostu, w ruchu dobowym mostem Grota porusza się średnio 76 782 pojazdów, gdzie przypomnijmy, średnio poruszało się nim 160 tys. pojazdów (2009 r.)" – wyjaśnia ZDM.

W związku z remontem mostu Grota-Roweckiego zauważyć można duże zmiany na Północnym (Marii Skłodowskiej-Curie). W ciągu dnia przejeżdża nim średnio 79 719 aut.

Siekierkowski najpopularniejszy

Jednak prym wśród warszawskich przepraw wiedzie most Siekierkowski. Przez dobę pokonuje go 113 303 kierowców. Na drugim miejscu uplasował się natomiast most Łazienkowski (97 643 kierowców).

Według wiosennych pomiarów, mostem najmniej uczęszczanym przez kierowców jest most Świętokrzyski, z którego dziennie przejeżdża nim 22 860 kierowców.

Zestawienie natężenia ruchu w ujęciu procentowym:

1. most Siekierkowski – 21 proc.

2. most Łazienkowski – 18 proc.

3. most Marii Skłodowskiej – Curie – 15 proc.

4. most Grota – Roweckiego – 14 proc.

5. most Poniatowskiego – 12 proc.

6. most Gdański – 11 proc.

7. most Śląsko – Dąbrowski – 5 proc.

8. most Świętokrzyski – 4 proc.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA MOST GROTA OD ŚRODKA:

ran/b

Most Grota od środka
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl