Siedmiu na jednego. Zarzuty za pobicie Malijczyka

Warszawa

kspPobili obcokrajowca w autobusie

Obcokrajowiec chciał wejść do autobusu na Woli. Został pobity i zwyzywany przez siedmiu mężczyzn. Sprawcy właśnie usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło miesiąc temu. Obywatel Mali chciał wejść do autobusu linii 109. Jednak w środku podróżowali mężczyźni, którym przejazd z obcokrajowcem nie odpowiadał. Zaczęli go bić i wyzywać, ktoś wezwał policję.

"Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony próbował wejść do autobusu. Tam znajdowała się grupa osób, która na jego widok zareagowała agresywnie, wyzywając go publicznie z uwagi na jego przynależność narodowościową w obecności innych pasażerów" - podaje policja.

Wypchnęli go z autobusu

Później mężczyźni wypchnęli obcokrajowca na zewnątrz. Przyjechała karetka, po napastnikach nie było już jednak śladu.

Zaraz potem na miejsce zdarzenia przyjechała też policja. Śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu, przesłuchali świadków zdarzenia i sporządzili portret pamięciowy jednego ze sprawców.

Kilka dni temu policja zatrzymała pierwszego mężczyznę, 20-letniego Cezarego K. Niedługo po nim kolejnych: - 17-letniego Patryka G., 21-letniego Paweła Ł., 32-letniego Sebastiana K., 24-letniego Mariusza O., 19-letniego Marcina G. i 23-letniego Michała M.

"W prokuraturze usłyszeli zarzuty pobicia na tle narodowościowym o charakterze chuligańskim. Sąd zastosował wobec sześciu z nich trzy miesiące aresztu" - czytamy w Komunikacie Prasowym Komendy Stołecznej Policji.

Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Agresja wobec obcokrajowcówFakty TVN
wideo 2/3

kz/pm