Siedmiu chętnych na supertoaletę. Będzie kulturalnie czy sportowo?

Najnowsze

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plTarasy pokryto drewnem

Siedem ofert złożyli chętni na wynajem supertoalety przy Stadionie Narodowym. Część nie spełnia wymogów formalnych, ale propozycje są różnorodne - informuje ratusz.

Ratusz zakończył przyjmowanie ofert, a w następny piątek urzędnicy mają wybrać zwycięzcę, który będzie mógł zarządzać obiektem zbudowanym za 4,6 mln zł.

Pięć czy trzy?

- Złożonych zostało siedem ofert - potwierdza Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydent ds. Wisły. - Dwie oferty mają jednak duże braki prawne, a w przypadku kolejnych dwóch próbujemy te braki wyjaśnić. Być może będziemy rozpatrywać trzy, a może pięć ofert – wyjaśnia Piwowarski.

Spora jest za to rozbieżność między koncepcjami, jakie zgłosili chętni na wynajem obiektu. - Oferty są bardzo zróżnicowane. Mamy propozycje skierowane do szerszej publiczności - zarówno starszych, jak i dzieci, ale też koncepcje stawiające na działalność kulturową lub zupełnie inaczej – na sportową – wylicza pełnomocnik.

Minimalna stawka, za jaką można wynająć obiekt to 11 277 złotych za miesiąc. Piwowarski na razie nie podaje wysokości zaproponowanych cen. Urzędnicy zapewniają, że przy wyborze oferenta ważny będzie pomysł na aranżację wnętrz i przyległych tarasów. - Regulamin jasno określa warunki – 25 proc. punktów to cena, zagospodarowanie i pomysł – 25 proc. doświadczenie 25 proc. i program to również 25 proc. - dodaje.

Okres wynajmu ma wynieść 5 lat.

Supertoaleta - plażowy kompleks wybudowany przy Moście Poniatowskiego toponad 1300 mkw zaplecza dla najpopularniejszej plaży nad Wisłą, zwanej "Poniatówką". Składa się z dwóch budynków na tarasie wyniesionym ponad wody zalewowe Wisły. Pierwszy z nich to pawilon kawiarniany, w drugim mieszczą się toalety publiczne, natryski, przebieralnie i wypożyczalnie.

Zobacz, jak działa Supertoaleta:

Supertoaleta otwartaLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

kś/ran

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl