Ponad dwa tysiące podróbek. Przygotowywali ubrania do wysyłki

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ponad 2100 sztuk podrobionych produktów

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i siedleckiej policji weszli do lokalu, w którym prowadzono sklep internetowy. Znaleźli ponad dwa tysiące podrobionych ubrań.

Informację przekazała w środę rzeczniczka Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska. - Mundurowi skontrolowali jeden z lokali usługowych na terenie Siedlec. Pełnił on funkcję sklepu internetowego. Sprzedawana odzież wisiała na wieszakach, leżała na podłodze lub była już zapakowana – poinformowała rzeczniczka.

I dodała: - Funkcjonariusze zastali na miejscu pracowników, którzy przygotowywali do wysyłki ubrania nielegalnie opatrzone znakami towarowymi znanych firm. Właścicielka sklepu przyznała się do postawionego jej zarzutu wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi.

Podróbki o wartości 800 tysięcy złotych

Pasieczyńska przekazała, że funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2100 sztuk podrobionych produktów o wartości prawie 800 tysięcy złotych.

- Ponadto do sprawy zostały zatrzymane telefony komórkowe, laptopy, zeszyty zawierające dane odbiorców, protokoły przekazania towarów, faktury VAT, listy klientów oraz inne dokumenty mające znaczenie dla sprawy – wyliczyła.

Zaznaczyła przy tym, że ujawnione podróbki trafiły do magazynu. - Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Siedlcach – wskazała. I przypomniała, że osobom, które wprowadzają do obrotu towar z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara do pięciu lat więzienia.

Informowaliśmy też o trzech milionach nielegalnych papierosów przewożonych z Belgii:

Nielegalne papierosy w transporcie z Belgii
Nielegalne papierosy w transporcie z Belgii26.03| Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa wykryła ok. 3,4 mln sztuk nielegalnych papierosów w transporcie z Belgii. Samochodem miały być przewożone stoliki kawowe.Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KAS

Pozostałe wiadomości