Siedem nowych ścieżek. Zdecyduj, jak będą wyglądać


Zarząd Dróg Miejskich planuje budowę lub remont siedmiu dróg rowerowych. Zadecydować mają mieszkańcy w trakcie konsultacji społecznych trwających do 17 czerwca.

Jak czytamy w komunikacie urzędu miasta projektowane odcinki mają połączyć istniejące odcinki i pomogą stworzyć spójny system dróg rowerowych. Realizację inwestycji planuje się na lata 2016–2017. Część z nich (Okopowa – Towarowa, Radzymińska, al. Prymasa Tysiąclecia) będzie realizowana w systemie "Projektuj i buduj".

Uwagi będą zbierane podczas pięciu spotkań konsultacyjnych, a także pisemnie oraz mailowo.

Proponowane zmiany

Rembielińska: projekt obejmuje budowę krótkiego, ale przydatnego łącznika od ul. Kondratowicza do trasy S8. Trasa ułatwi wydostanie się z Bródna i wjazd na most Grota-Roweckiego.

Radzymińska: plan budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej na odc. od ul. Karkonoszy do granicy miasta. W ten sposób miałby powstać brakujący odcinek drogi dla rowerów, co ułatwi mieszkańcom Targówka i okolicznych miejscowości takich jak Marki, Ząbki, skomunikowanie z istniejącą ścieżką. Jak czytamy w komunikacie miejskim, trwają prace nad ewentualnym poprowadzeniem kontynuacji tej trasy poza Warszawą.

Stanisławowska J. Dwernickiego Szaserów: trasa rowerowa wzdłuż ciągu ulic Stanisławowska – J. Dwernickiego – Szaserów ma być alternatywą dla ruchliwej i nieprzyjaznej rowerzystom ul. Grochowskiej. Na odcinku od ul. Chodakowskiej do ul. Wiatracznej planowane jest wyznaczenie pasów rowerowych, a na ul. Szaserów – dróg dla rowerów.

Roentgena Ciszewskiego: istniejąca droga dla rowerów na odcinku od ul. Płaskowickiej do al. KEN ma zostać przebudowana i uzupełniona o brakujący odcinek.

Okopowa Towarowa: projekt budowy trasy łączącej Ochotę, Wolę i Żoliborz ze Śródmieściem. Miałaby powstać po wschodniej stronie jezdni na całym odcinku od pl. Zawiszy do Ronda Zgrupowania AK "Radosław".

Al. Prymasa Tysiąclecia: istniejąca droga dla rowerów na odc. od al. Obrońców Grodna do Ronda Zesłańców Syberyjskich ma zostać wyremontowana i przebudowana. Według planu powstaną też brakujące przejścia i przejazdy na Rondzie Zesłańców Syberyjskich.

Pułkowa: na odc. od ul. Zgrupowania AK "Kampinos" do granicy miasta mają powstać drogi dla rowerów, łączące Warszawę z Łomiankami i ułatwiające dojazd do Kampinosu.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Prezentacja projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się na pięciu spotkaniach:

- w poniedziałek 6 czerwca na Targówku o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 84, ul. Radzymińska 277

- we wtorek 7 Na Pradze Południe o godz. 17.00 w Centrum Społecznym PACA 40, ul. Paca 40

- w środę 8 czerwca o godz. 18.00 na Ursynowie przy al. KEN 61 w urzędzie dzielnicy Ursynów

- w czwartek 9 czerwca o godz. 18:00 na Woli w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego przy ul. Okopowej 55a

- w poniedziałek 13 czerwca o godz. 18:00 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Wójcickiego 1/3, budynek nr 21, sala nr 327

Na uwagi mailowe (rowery@um.warszawa.pl) lub listowne do projektów ZDM czeka do 17 czerwca.

Zobacz, jak wygląda nowa droga rowerowa przy Al. Stanów Zjednoczonych

Nowa ścieżka rowerowa na Al. Stanów Zjednoczonych
Nowa ścieżka rowerowa na Al. Stanów Zjednoczonych ZDM

ms/sk

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości