Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  Siedem nowych ścieżek. Zdecyduj, jak będą wyglądać

  TVN Warszawa


  Zarząd Dróg Miejskich planuje budowę lub remont siedmiu dróg rowerowych. Zadecydować mają mieszkańcy w trakcie konsultacji społecznych trwających do 17 czerwca.

  Jak czytamy w komunikacie urzędu miasta projektowane odcinki mają połączyć istniejące odcinki i pomogą stworzyć spójny system dróg rowerowych. Realizację inwestycji planuje się na lata 2016–2017. Część z nich (Okopowa – Towarowa, Radzymińska, al. Prymasa Tysiąclecia) będzie realizowana w systemie "Projektuj i buduj".

  Uwagi będą zbierane podczas pięciu spotkań konsultacyjnych, a także pisemnie oraz mailowo.

  Proponowane zmiany

  Rembielińska: projekt obejmuje budowę krótkiego, ale przydatnego łącznika od ul. Kondratowicza do trasy S8. Trasa ułatwi wydostanie się z Bródna i wjazd na most Grota-Roweckiego.

  Radzymińska: plan budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej na odc. od ul. Karkonoszy do granicy miasta. W ten sposób miałby powstać brakujący odcinek drogi dla rowerów, co ułatwi mieszkańcom Targówka i okolicznych miejscowości takich jak Marki, Ząbki, skomunikowanie z istniejącą ścieżką. Jak czytamy w komunikacie miejskim, trwają prace nad ewentualnym poprowadzeniem kontynuacji tej trasy poza Warszawą.

  Stanisławowska J. Dwernickiego Szaserów: trasa rowerowa wzdłuż ciągu ulic Stanisławowska – J. Dwernickiego – Szaserów ma być alternatywą dla ruchliwej i nieprzyjaznej rowerzystom ul. Grochowskiej. Na odcinku od ul. Chodakowskiej do ul. Wiatracznej planowane jest wyznaczenie pasów rowerowych, a na ul. Szaserów – dróg dla rowerów.

  Roentgena Ciszewskiego: istniejąca droga dla rowerów na odcinku od ul. Płaskowickiej do al. KEN ma zostać przebudowana i uzupełniona o brakujący odcinek.

  Okopowa Towarowa: projekt budowy trasy łączącej Ochotę, Wolę i Żoliborz ze Śródmieściem. Miałaby powstać po wschodniej stronie jezdni na całym odcinku od pl. Zawiszy do Ronda Zgrupowania AK "Radosław".

  Al. Prymasa Tysiąclecia: istniejąca droga dla rowerów na odc. od al. Obrońców Grodna do Ronda Zesłańców Syberyjskich ma zostać wyremontowana i przebudowana. Według planu powstaną też brakujące przejścia i przejazdy na Rondzie Zesłańców Syberyjskich.

  Pułkowa: na odc. od ul. Zgrupowania AK "Kampinos" do granicy miasta mają powstać drogi dla rowerów, łączące Warszawę z Łomiankami i ułatwiające dojazd do Kampinosu.

  Jak można wziąć udział w konsultacjach?

  Prezentacja projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się na pięciu spotkaniach:

  - w poniedziałek 6 czerwca na Targówku o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 84, ul. Radzymińska 277

  - we wtorek 7 Na Pradze Południe o godz. 17.00 w Centrum Społecznym PACA 40, ul. Paca 40

  - w środę 8 czerwca o godz. 18.00 na Ursynowie przy al. KEN 61 w urzędzie dzielnicy Ursynów

  - w czwartek 9 czerwca o godz. 18:00 na Woli w Zespole Szkół im. Michała Konarskiego przy ul. Okopowej 55a

  - w poniedziałek 13 czerwca o godz. 18:00 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Wójcickiego 1/3, budynek nr 21, sala nr 327

  Na uwagi mailowe (rowery@um.warszawa.pl) lub listowne do projektów ZDM czeka do 17 czerwca.

  Zobacz, jak wygląda nowa droga rowerowa przy Al. Stanów Zjednoczonych

  Nowa ścieżka rowerowa na Al. Stanów Zjednoczonych
  ZDM

  ms/sk