Siedem milionów wypożyczeń. Są nowości w Veturilo

Najnowsze

Zarząd Dróg Miejskich7 milionów wypożyczeń Veturilo

Ponad 7 milionów wypożyczeń Veturilo w stolicy. W latach 2012-2016 warszawiacy przejechali na rowerach miejskich ponad 15 milionów kilometrów - przemierzyli odległość równą 174 podróżom dookoła świata.

1 126 178 – od 1 marca do 19 lipca 2016 roku, a w sumie już 7 000 037 razy skorzystano z Veturilo od kiedy rowery pojawiły się w Warszawie. Korzysta z nich 409 703 zarejestrowanych użytkowników, z których 49 464 dołączyło do systemu w ciągu ostatnich miesięcy.

Kropka nad "i"

"W tym sezonie dobiega końca obecny kontrakt na obsługę Veturilo – dzięki warszawskim rowerzystom udaje nam się efektownie postawić kropkę nad 'i'. Warszawiacy nie tylko przekroczyli granicę siedmiu milionów wynajmów całej historii systemu, ale też korzystają obecnie z wypożyczalni z intensywnością, która pozwala wierzyć, że po raz pierwszy uda nam się wspólnie 'dobić' do dwóch milionów wynajmów na zakończenie sezonu. Przed rokiem zabrakło do tego 45 tysięcy wynajmów – tłumaczy w oficjalnym komunikacie Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

I dodaje, że wraz z nadejściem wiosny, w każdym z kolejnych miesięcy funkcjonowania Veturilo w tym sezonie, warszawiacy dokonywali więcej wynajmów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku: w kwietniu o 7 863 wypożyczenia, w maju – o 38 679, w czerwcu – 10 911. Najwięcej rowerów mieszkańcy stolicy wypożyczyli w maju - 330 421.

Po raz siedmiomilionowy rower został wypożyczony w poniedziałek w nocy przy stacji "ul. Miodowa". Użytkownik po 40-minutowej przejażdżce zwrócił Veturilo w punkcie "al. Lotników - Modzelewskiego".

"To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy kibicują ekologicznym rozwiązaniom w przestrzeni miejskiej. Po pięciu latach obecności Veturilo w Warszawie, nasze rowery zyskują coraz więcej nowych entuzjastów, którzy w maju, ale też w czerwcu, wygenerowali tak duży ruch w obrębie systemu, z jakim wcześniej nie mieliśmy do czynienia" – mówi Tomasz Wojtkiewicz.

Nowy program

Jak informuje Nextbike, właśnie wystartował nowy program dla tych posiadaczy kart MultiSport, którzy po mieście poruszają się rowerami miejskimi.

"Dzięki ofercie MultiSportBike, każdy zarejestrowany w programie użytkownik może codziennie dokonywać wynajmu z miejskich wypożyczalni do 60 minut. Rejestracja prowadzona jest na stronie internetowej multisportbike.pl" - tłumaczą właściciele Veturilo.

Warszawski Rower Publiczny Veturilo, składa się z 205 lokalizacji i 3 073 rowerów. W tym: z tandemów i stacji wraz z rowerkami dla dzieci.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:

Niepodległości – Batorego – 2,12% wszystkich wypożyczeń

Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy – 1,30%

Plac Wileński – 1,26%

W 2015 roku tymczasowa stacja Veturilo stanęła przy Muzeum Historii Żydów:

Stacja Veturilo przy muzeumMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kz/sk

Źródło zdjęcia głównego: Zarząd Dróg Miejskich