Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Siedem firm chce projektować estakady trasy Łazienkowskiej

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plEstakada nad Agrykolą

Od 850 tysięcy do 2 milionów złotych - takie kwoty zaproponowały firmy, które przystąpiły do przetargu na projekt przebudowy wiaduktów nad Agrykolą. W poniedziałek Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował, że zgłosiło się siedmiu wykonawców.

"O zamówienie stara się siedem firm: Transprojekt Gdański, Halcrow Group, Voessing Polska, konsorcjum: Schuessler-Plan Inżynierzy i Pomost Warszawa, Promost Consulting, Multiconsult Polska, Mosty Katowice" - czytamy w komunikacie ZMID.

Najtańsza cena za wykonanie projektu to 850 tysięcy złotych, natomiast najdroższa oferta została wyceniona na dwa miliony. Pieniądze na ten cel zostały zarezerwowane w budżecie na lata 2017 - 19.

Wykonawca od momentu podpisania umowy, będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania.

Będą utrudnienia

O tym, że wiadukty Trasy Łazienkowskiej po stronie Śródmieścia powinny zostać wyremontowane zdecydowano w 2015 roku. Przy okazji odbudowy mostu ratusz przyjrzał się bliżej estakadom. Analizę stanu technicznego na zlecenie ZMID wykonała Politechnika Warszawska. Z opracowania wynikało, że po ponad 40 latach eksploatacji kondycja obiektów jest "niedostateczna".

Autorzy zarekomendowali rozebranie i zbudowanie ich od podstaw. Taka inwestycja oznaczać będzie ogromne utrudnienia dla kierowców. Jak pisaliśmy w 2015 roku, może być porównywalna z odbudową samego mostu.

Zobacz jak ówczesny wiceprezydent Warszawy zapowiadał prace remontowe:

Wiceprezydent o pozostałych pracach
TVN24

md/r