Siatkarski mundial na Narodowym? "Rozmowy są zaawansowane"

Warszawa

Foto: Bartłomiej Zborowski/PAP/ Flickr/Graeme Maclean (CC-BY)Na Narodowym polscy i brazylijscy siatkarze spotkali się już w czerwcu na pokazowym treningu

Jest duża szansa, że mecz otwarcia przyszłorocznych mistrzostw świata w siatkówce odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. - Pewne rzeczy wymagają jeszcze uszczegółowienia - mówi sport.tvn24.pl rzecznik PZPS, Janusz Uznański.

Mundial w Polsce rozpocznie się we wrześniu. Mecze biało-czerwonych odbędą się na pewno w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i być może - co byłoby hitem - na Stadionie Narodowym.

Nieoficjalnie mówi się, że w stolicy mogą zostać zorganizowane nawet dwa spotkania.

Decyzja wkrótce

Na warszawskim obiekcie nasi siatkarze mieliby zagrać mecz otwarcia. O takim pomyśle PZPS poinformował już jakiś czas temu. Jak powiedział nam rzecznik związku, wszystko ma się wyjaśnić w ciągu 14 dni.

- Pewne rzeczy wymagają jeszcze uszczegółowienia. Chodzi o sprawy formalne i techniczne. Z naszej strony jest wola, ale pozostała jeszcze kwestia ustaleń z partnerami - mówi Uznański.

PZPS negocjuje w tej sprawie ze spółką PL 2012+, która jest operatorem obiektu. - Rozmowy są zaawansowane, ale na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie zapewnić, że spotkanie w Warszawie się odbędzie.

Nam również zależy na zorganizowaniu takiej imprezy. Negocjacje dotyczą kwestii finansowych i technicznych - mówi Mikołaj Piotrowski, rzecznik spółki.

Losowanie grup siatkarskiego mundialu odbędzie się w styczniu.

TG//twis / sport.tvn24.pl