Najnowsze

Siatkarska Warszawa rośnie w siłę. Dwaj reprezentanci i nowa nazwa

Najnowsze

[object Object]
Wojciech Włodarczyk nowym zawodnikiem klubuMateusz Szmelter /tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Z nazwy stracili dwa słowa, ale do drużyny dołączyli dwóch znaczących zawodników. Czy kibice przyzwyczają się do drużyny reprezentującej koncern energetyczny a nie uczelnię techniczną? Być może, jeśli klub zacznie realizować plany i będzie walczyć o miejsce w czubie tabeli.

Do niedawna stołeczna drużyna siatkarska grająca w Plus Lidze nazywała się ONICO AZS Politechnika Warszawska. Teraz władze klubu chcą, by używać skróconej nazwy: ONICO Warszawa. Władze klubu stwierdziły, że zrobiły to w porozumieniu z uczelnią i kibicami. Dwaj siatkarze, z którymi w czwartek podpisano kontrakty nie pierwszy raz założą koszulki warszawskie zespołu. Wracają tu po kilkuletniej przerwie.

Libero i przyjmujący

Libero Damian Wojtaszek grał w AZS Politechnice Warszawskiej w latach 2007-2012. I był wyróżniającym się zawodnikiem, lubianym przez kibiców. Z Warszawy trafił do bardziej renomowanych klubów - Jastrzębskiego Węgla a potem Resovii, która z minionym sezonie zajęła 4. miejsce w Plus Lidze. Wojtaszek rozegrał w klubie 23 mecze. Od 2013 roku grywa też w kadrze. Ma na koncie 14 spotkań w biało-czerwonych barwach.

Przyjmujący Wojciech Włodarczyk do Warszawy wraca z Olsztyna. W AZS PW grał w latach 2009-2010. Później grał w Olsztynie, BBTS Bielsko-Biała, austriackim SK Posojlinica Aich/Dob, Skrze Bełchatów, Cuprum Lubin i znowu w Indykpolu AZS Olsztyn. W polskiej kadrze pojawił się w 2013.

Zagumny dyrektorem

Niedawno klub potwierdził, że w drużynie którą od trenera Jakuba Bednaruka przejął właśnie Stephane Antiga - selekcjoner siatkarskich mistrzów świata - zostaje dwóch kluczowych zawodników, środkowych bloku: Andrzej Wrona (również reprezentant kraju) oraz Jakub Kowalczyk.

Budowa nowej drużyny idzie więc sprawnie i budzi nadzieje, że po wakacjach będzie warto chadzać na Torwar. Trener Antiga pracuje nad tym wspólnie z Pawłem Zagumnym. Legendarny rozgrywający na początku kwietnia zakończył karierę zawodniczą i objął w klubie stanowisko dyrektora sportowego.

Zobacz, jak niedawno żegnał się z parkietem i kibicami kończący karierę Paweł Zagumny:

Paweł Zagumny o odejściu
Paweł Zagumny o odejściuMarcin Chłopaś / tvnwarszawa.pl

mś/b

Pozostałe wiadomości