Sharon Stone w polskim Sejmie

Warszawa

TVN24Sharon Stone przybyła na zaproszenie marszałek Sejmu

Amerykańska aktorka Sharon Stone we wtorek odwiedziła polski Sejm. Na Wiejską przybyła na zaproszenie marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

- Przed wejściem pani Sharon Stone powiedziałam do naszych fotoreporterów i dziennikarzy, że nigdy nie cieszyła się taką popularnością wizyta jakiejkolwiek głowy państwa. Więc tym bardziej witam w polskim parlamencie - powiedziała Kopacz.

Jak wyjaśniła marszałek Sejmu, podczas wczorajszych obrad Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla złożyła aktorce zaproszenie, by ta odwiedziła polski parlament. Zaproszenie zostało przyjęte.

- Myślę, że pani Sharon Stone, która jest zachwycona Polską (...) jest również tą osobą, która pewnie też wyjedzie zachwycona polskim parlamentem. Na to liczę - dodała.

Po rozmowie z marszałek Sejmu aktorka złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Nagroda dla Stone

Od wczoraj aktorka przebywa w Polsce z okazji Szczytu Laureatów Nagrody Nobla. W środę otrzyma Nagrodę Pokoju (Peace Summit Award).

Stone zostanie nagrodzona za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz za niesienie im nadziei".

"Sharon, podoba ci się w Polsce?" "Uwielbiam ją"
TVN24

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

nsz//kdj