Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Seweryn: będziemy dyskutować o Polsce

Warszawa

| East News/AP/FOTOLINKfot

1 stycznia Andrzej Seweryn stał się faktycznie dyrektorem Teatru Polskiego. W „Rytmie Miasta" opowiada o nadchodzących premierach.

- W styczniu premiera "Szczęśliwych dni/Końcówki" w reż. Antoniego Libery. 23 stycznia rozpoczynamy salony poezji. To piękna inicjatywa Anny Dymnej. Wraz z nią będę prezentował utwory poetyckie ks. Twardowskiego. A 29 stycznia zapraszam wszystkich na noc w Polskim z okazji 98. rocznicy założenia teatru przez Arnolda Szyfmana. Szczegółów nie zdradzę, bo to niespodzianka – zachęca dyrektor Teatru Polskiego Andrzej Seweryn.

Czy istnieją dwie Polski?

5 marca w Teatrze Polskim będzie miała miejsce niezwykła premiera spektaklu "Polacy". To przedstawienie ma łączyć dwie, zdawałoby się, skrajne mentalności - Gombrowicza i Wyszyńskiego.

- To będzie dyskusja o Polsce. Będzie to postawienie pytania, czy rzeczywiście istnieją dwie Polski i czy są one w stanie się porozumieć. Ja jestem przekonany, że tak – opowiada Seweryn.

"Szczęśliwe dni/Końcówka" Samuela Becketta, reż. Antoni LiberaPremiera 15 stycznia

"Polacy" na podstawie Gombrowicza i Wyszyńskiego, reż. Gabriel GietzkyPremiera 5 marca

myk