Setny swing przyjechał do Warszawy

Warszawa

EnjoyBydgoszcz /youtube.comTransport Swinga

Setny swing z Bydgoszczy wyjechał w niedzielę wieczorem, na specjalnej lawecie. Teraz stoi już w warszawskiej zajezdni. W środę wyjedzie na tory.

Mieszkańcy Warszawy nowy, wyprodukowany przez bydgoską PESĘ skład, będą mogli zobaczyć w środę, około godziny 12.00. Tramwaj przejedzie z pętli Zieleniecka do przystanku Metro Centrum.

Odliczanie do Euro

Ratusz chce setnym swingiem przypomnieć o tym, że niewiele ponad 100 dni pozostało do Euro 2012. Nowy pojazd będzie woził najpierw warszawiaków, a potem kibiców, którzy przyjadą na mistrzostwa. Na jakiej trasie będzie jeździł? Tramwaje Warszawskie na razie nie podają.

Transport na lawecie

Film z wyjazdu do Warszawy umieściła w internecie redakcja portalu Enjoy Bydgoszcz. - Punktualnie o godzinie 21:30 z terenu bydgoskiej PESY wyjechała laweta z setnym Swingiem zamówionym przez Tramwaje Warszawskie. Podróż do stolicy potrwa ponad siedem godzin - zapowiadali na stronie.

Zobacz film:

Będzie ich więcej

To nie ostatnia taka dostawa. Z Bydgoszczy przyjedzie jeszcze 86 pojazdów, zamówionych przez miasto. 6 z nich będzie dwukierunkowych. Tramwaje Warszawskie, specjalnie dla Swingów, planują budowę nowej zajezdni na Annopolu.

- Taboru przybywa, potrzebujemy przestrzeni na jego przechowywanie - mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. - Przewidujemy, że zajezdnia pomieści nawet 160 składów typu Swing – dodaje.

wp/mz