Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Setki usuniętych reklam, kwietniowy bilans kontroli

Najnowsze


Ponad 1400 kontroli i 337 usuniętych obiektów to kwietniowy bilans działań drogowców w nierównej walce z nielegalnymi reklamami ustawianymi w pasie drogowym.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w kwietniu przeprowadzono 1404 kontrole, podczas których sprawdzono 771 reklam.

- W wyniku naszych działań z pasa drogi zniknęło 337 nielegalnych obiektów, w tym 157 reklam (17 nośników umieszczonych na przyczepach samochodowych oraz 3 reklamy na samochodach) – wyliczają drogowcy.

Ponadto wszczęto łącznie 168 postępowań administracyjnych zmierzających do ukarania właścicieli nielegalnych nośników (102 dotyczyły reklam) oraz wydano 127 decyzji administracyjnych nakładających kary.

Mieszkańcy zgłaszają

Jak podkreśla ZDM, kontrole często są poprzedzane zgłoszeniami od mieszkańców. Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem przesłania zgłoszenia jest Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, za pośrednictwem aplikacji, strony internetowej lub telefonicznie.

Co się dzieje z usuniętymi nośnikami reklam? Trafiają do magazynu ZDM, gdzie czekają na właściciela.

- Kierujemy do niego prośbę o odbiór. Naliczamy też koszty usunięcia, transportu i przechowywania, które właściciel musi pokryć. Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane – podsumowują drogowcy.

Reklamy wielkoformatowe i te drobne zaśmiecają krajobraz i są dużym problemem stolicy:

Gigantyczna reklama w Dolinie SłużewieckiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

skw/mś

Źródło zdjęcia głównego: ZDM