Najnowsze

Setki kibiców w Muzeum Powstania

Najnowsze

tvnwarszawa.plMuzeum Powstania Warszawskiego

Dni greckie okazały się sukcesem. Od wtorku ruszają dni rosyjskie. Muzeum Powstania Warszawskiego przy okazji Euro 2012 zaprasza kibiców różnych narodowości.

W piątek MPW odwiedziło ponad 500 kibiców na ponad tysiąc osób tego dnia. W sobotę i niedzielę przyszło ok. 600 kolejnych. Muzeum jest przygotowane na Euro.

- Dla nas to bardzo dobra okazja, by obcokrajowcom opowiedzieć historię miasta i Polski w pigułce - mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Uświadamiać, że w Warszawie było też inne powstanie poza tym w getcie - dodaje.

Były dni greckie...

Strzałem w dziesiątkę okazały się zorganizowane przez placówkę dni greckie. Kibice mieli darmowy wstęp i byli oprowadzani przez przewodników w ich ojczystym języku. - Przed przyjazdem tu nie wiedziałem o Warszawie zupełnie nic, ale moi kumple z Polski powiedzieli: "Żebyś zrozumiał mentalność Polaków, musisz koniecznie zobaczyć Muzeum Powstania" - mówi w rozmowie z "Rz" Stavros Artakis z Krety, którego spotkaliśmy przy MPW. - Zobaczyłem i jestem pod wielkim wrażeniem! W oczach zostaną mi na długo wyświetlane na ścianie wielkie zdjęcia, jak kolejne budynki Warszawy są bombardowane i zawalają się - opowiadał.

... teraz Rosyjskie

Tymczasem we wtorek rozpoczynają się dni rosyjskie. Do odwiedzenia muzeum zapraszają umieszczone w sieci filmiki, w których studenci Erasmusa z różnych krajów zachęcają do poznawania historii w 15 językach.

mjc/mz

Zaproszenie po rosyjsku
Zaproszenie po rosyjskuMPW

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości