Setki harleyów na warszawskich ulicach

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plWielka Parada motocykli

Ulicami stolicy przejechała parada największego klubu motocyklowego Harley-Davidson, odbywająca się w ramach imprezy Warsaw Rally 2014. Uczestnicy w samo południe wystartowali ze Służewca. - W przejeździe bierze udział kilkaset osób. Na czele i na końcu kolumny jadą policjanci na motorach - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Uczestnicy ruszyli z parkingu głównego Toru Służewieckiego. Według szacunków organizatora w przejeździe weźmie udział ponad 600 osób, w tym około 150 pań.

Do 16.00 potrwa ich postój na pl. Teatralnym, podczas którego odbędzie się wystawa harleyów dla zwiedzających wraz z konkursami dla publiczności - wybór najładniejszego harleya, pokazy wolnej jazdy. Motocykliści podsumują też akcję "Od skutera do harleya". O 15.00 wystąpi Hamak Band.

Wrócili po 12 latach

Organizatorem imprezy jest Warsaw Chapter Poland H.O.G., który istnieje od sierpnia 2001 roku. - Jesteśmy największym klubem w kraju, obecnie w naszych szeregach mamy ponad 170 członków. Od dwunastu lat nie organizowaliśmy tej imprezy w stolicy - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Darek Kramek, prezydent klubu.

Możliwe utrudnienia

ZTM informuje, że na trasie przejazdu do godz. 16.30 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej.

Trasa przejazdu:

al. Wyścigowa - Pallutha - Rzymowskiego - Puławska - pl. Unii Lubelskiej - al. Szucha - Al. Ujazdowskie - pl. Trzech Krzyży - Nowy Świat - Krakowskie Przedmieście - Miodowa - Senatorska - pl. Teatralny

Zobacz też, jak rolkarze opanowali ulice w Śródmieściu:

Film- skating po ulicach stolicy
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

kś/ec