Sesja rady Ursynowa zwołana na poniedziałek

Warszawa

| www.faktyoswiecim.plfot. TVN Warszawa

Sesja rady dzielnicy Ursynów, na której ponownie ma zostać wybrany jej przewodniczący, została zwołana na poniedziałek - poinformował PAP rzecznik stołecznego ratusza Tomasz Andryszczyk.

Dzięki zwołaniu nowego posiedzenia rady dzielnicy, możliwy będzie także wybór zarządu, w tym burmistrza Ursynowa. Jeśli nie stałoby się to do końca grudnia, prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz miałaby prawo powołać zarząd komisaryczny.

Sytuacja na Ursynowie

Choć PO zdobyła w ostatnich wyborach najwięcej mandatów na Ursynowie (11), to przypadła jej w tej dzielnicy rola opozycji. Lokalny komitet "Nasz Ursynów" (10 mandatów) porozumiał się z PiS (4 madaty) i przegłosował wybór na przewodniczącego rady dzielnicy Lecha Królikowskiego.

W piątek na specjalnej sesji radni mieli wybrać także zarząd dzielnicy. Ich plany pokrzyżowali jednak radni miasta. W czwartek na sesji przyjęli uchwałę o unieważnieniu wyboru przewodniczącego rady Ursynowa.

Według radnych było to konieczne ze względu na istotne naruszenie statutu dzielnicy. Chodziło o liczenie głosów podczas wyboru przewodniczącego przez pracownika urzędu dzielnicy, a nie przez jednego z radnych. Zgodnie ze statutem obowiązującym od ubiegłego roku, głosy radnych może liczyć tylko jeden z nich.

bf/par/mz