"Serdeczne wyrazy współczucia". Kondolencje od prezydent Warszawy

Warszawa

TVN24Prezydent o tragedii w Katowicach

Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła kondolencje po śmierci dziennikarza "Faktów" TVN Dariusza Kmiecika, jego żony Brygidy Frosztęgi-Kmiecik oraz syna Remigiusza. Cała rodzina zginęła w katastrofie w Katowicach.

Prezydent Warszawy odniosła się do tragicznego zawalania się kamienicy w centrum Katowic, podczas piątkowej konferencji prasowej o II linii metra.

- Trudno nie zacząć złożeniem kondolencji rodzinie i wszystkim kolegom, i przyjaciołom, którzy stracili Państwa Kmiecików. Naprawdę serdeczne wyrazy współczucia – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Nagła ewakuacja

Wybuch miał miejsce w czwartek ok. godz. 5 rano. Eksplozja zniszczyła trzy kondygnacje budynku u zbiegu ulic Sokolskiej i Chopina, w ścisłym centrum Katowic, w zwartej zabudowie. Zawaliła się ściana frontowa, ocalał tylko parter. W budynku zameldowanych było ponad 20 osób. Ewakuacja wyrwała mieszkańców kamienicy ze snu, co sprawiło, że wybiegli ze swoich mieszkań bez zabrania ze sobą nawet najpotrzebniejszych rzeczy.

Kilka minut po otrzymaniu informacji o zawaleniu się kamienicy w centrum Katowic, policja i straż pożarna ewakuowały mieszkańców sąsiednich budynków. Pomogły w tym podstawione specjalne autobusy.

W pobliskim budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza przy ul. Mickiewicza otwarto punkt pomocy, gdzie można było otrzymać wsparcie psychologa oraz ciepłe napoje.

Uruchomiono również specjalny numer telefonu 32 359 95 18 w Miejskim Centrum Ratownictwa, pod którym udziela się m.in. informacji o poszkodowanych.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL.

ran/mz