"Sen o Warszawie" z ratusza? Wciąż bez porozumienia z rodziną Niemena

Warszawa

"Sen o Warszawie" miał rozbrzmiewać z warszawskiego ratusza co tydzień, już od połowy lutego. Premiera tego nieformalnego hejnału odsuwa się jednak w czasie. Możliwe, że odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Według wstępnych planów 16 lutego, w rocznicę urodzin artysty, z ratusza na placu Bankowym miał po raz pierwszy zabrzmieć "Sen o Warszawie". Jak przekonywali urzędnicy, to forma upamiętnienia piosenkarza, która ma być powtarzana co tydzień, jako zapowiedź nadchodzącego weekendu.

Ze słowami czy bez?

Już wiadomo, że w lutym to się nie uda.

Dlaczego?

- Trwają rozmowy. Nie chcemy tego zrobić bez porozumienia z rodziną i właścicielami praw autorskich – wyjaśnia Agnieszka Kłąb, z-ca rzecznika ratusza.

- Pierwotnie miała to być sama melodia, ale pojawił się kolejny pomysł, żeby był to fragment piosenki – dodaje Kłąb.

Urzędnicy mają nadzieję, że nieformalny hejnał zabrzmi wiosną.

- Dzień i godzinę chcielibyśmy skonsultować z mieszkańcami - zapewnia Kłąb.

Jak już pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, wcześniej była rozważana możliwość, by melodia była odgrywana w każdy piątek około godziny 16.

Będzie Bulwar Niemena?

Pomysłodawcą takiego upamiętnienia Czesława Niemena jest Daniel Łaga, radny Śródmieścia (PO).

Radny Daniel Łaga o pomyśle
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Czesław Niemen zmarł 17 stycznia 2004 roku. Mieszkał między innymi na Żoliborzu i w Śródmieściu. Dotychczas nie doczekaliśmy się ulicy imienia piosenkarza.

Zarówno władze Żoliborza, jak przewodnicząca miejskiej komisji ds. nazewnictwa chcą, żeby na budowanym właśnie osiedlu Żoliborz Artystyczny powstał bulwar Czesława Niemena. ran/mz

Warszawa z pokładu Błękitnego24