Sekcja zwłok 19-latka z Legionowa: "Ciało obce w tchawicy"

Warszawa

Kontakt24Przeprowadzono sekcję zwłok 19-latka

Niewydolność krążeniowo oddechowa i obecność ciała obcego w tchawicy są przyczyną śmierci 19-latka z Legionowa. Do takich wniosków doszła prokuratura po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Mężczyzna stracił przytomność podczas interwencji policji, a następnie zmarł w szpitalu. Prokuratura prowadzi śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną śmierci mężczyzny była niewydolność krążeniowo-oddechowa - poinformowała Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga. Rzeczniczka dodała, że w tchawicy 19-latka znaleziono ciało obce.Prokuratura prowadzi śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci (art. 155) oraz niedopełnienia lub przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego (art. 231 par.1). - W toku śledztwa wyjaśnią się wszystkie okoliczności śmierci mężczyzny - powiedziała Renata Mazur.

Zmarł podczas interwencji

Policjanci przeprowadzali interwencję przy ul. Słowackiego w poniedziałek po południu. Jak poinformował prokurator rejonowy w Legionowie Ireneusz Ważny, podejrzewanych o posiadanie lub handel narkotykami było pięć osób.- Podczas interwencji jedna z tych osób, 19-letni mężczyzna, stracił przytomność - powiedział prokurator. Jak dodał, policjanci wezwali karetkę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

mg/sk