Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Ścieżka przy Belwederskiej: ledwo skończona, a już rozpruta

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plŚcieżka rowerowa przy Belwederskiej do remontu

Robotnicy wykopali wielką dziurę w miejscu pod ścieżką rowerową przy Belwederskiej. - Wszystko przez niespodziewaną awarię - tłumaczy Karolina Gałecka, rzecznika Zarządu Dróg Miejskich.

W czwartek wieczorem na rowerzystów czekała niemiła niespodzianka. Wybudowaną w grudniu ścieżka nie nadawała się do jazdy.

Ulatniał się gaz

Jak tłumaczy Karolina Gałecka, prace remontowe w tym miejscu nie były planowane.

- Na bieżąco koordynujemy remonty instalacji podziemnej, nie wiedzieliśmy o potrzebie remontu przed rozpoczęciem budowy w listopadzie. Ani my, ani gazownicy. Nie mogliśmy przewidzieć, że dojdzie do awarii - wyjaśnia.

Z kolei Artur Michniewicz, rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa precyzuje, że o potrzebie remontu instalacji spółka dowiedziała się kilka tygodni temu.

- Kiedy przeprowadzaliśmy rutynową kontrolę okazało się, że w tym miejscu ulatnia się gaz, musieliśmy interweniować - tłumaczy.

Jak dodaje prace potrwają kilka dni, później ścieżka odzyska swój poprzedni wygląd. - Oczywiście ścieżka zostanie naprawiona - mówi rzecznik Polskiej Spółki Gazowej. - Dziura zostanie zakopana w ciągu kilku dni - zapewnia.

Powstała pół roku temu

Droga rowerowa wzdłuż Belwederskiej została wyremontowana pod koniec ubiegłego roku. Niewygodną kostkę sprzed 10 lat, zastąpił nowy asfalt. Na wszystkich skrzyżowaniach powstał komplet przejazdów dla rowerów, zbudowano łączniki pozwalające na wjazd i zjazd rowerem na jezdnię ul. Spacerowej, Gagarina i Chełmskiej. Porawiono promienie skrętów i szerokość trasy.

Ścieżka rowerowa przy Belwederskiej do remontu | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Ścieżka rowerowa przy Belwederskiej do remontu | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Ścieżka rowerowa przy Belwederskiej do remontu | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

kz/b