Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ścieżka, nowe chodniki i przystanki. Tak zmienią się Al. Jerozolimskie

Warszawa

Pełnomocnik ds.komunikacji rowerowej/targeoW tym miejscu powstanie nowa ścieżka rowerowa

Wygodna droga dla rowerów, chodnik z płyt betonowych przyjazny dla niepełnosprawnych, a także nowe przystanki. Takie zmiany czekają Aleje Jerozolimskie na odcinku od placu Zawiszy do skrzyżowania z ulicą Grzymały-Sokołowskiego.

Do tej pory rowerzyści jadący Alejami Jerozolimskimi z Ochoty i Włoch w kierunku placu Zawiszy na wysokości ulicy Niemcewicza musieli zjechać ze ścieżki rowerowej i dalej podróżować chodnikiem bądź ulicą. Fragment ścieżki rowerowej ciągnący się z Ursusa kończył się tuż za skrzyżowaniem z Niemcewicza. Sytuacja zmieni się w kwietniu 2017 roku.

Ogłoszono przetarg

Pełnomocnik ratusza ds. komunikacji rowerowej poinformował, że ogłoszono przetarg na budowę nowej drogi rowerowej na odcinku od ulicy Grzymały-Sokołowskiego do placu Zawiszy. Przy okazji remontu powstaną nowe chodniki przyjazne niepełnosprawnym. Zmienią się także przystanki, na których zostaną wyprofilowane krawężniki. Takie rozwiązanie ma ułatwić wsiadanie do autobusu, który może podjechać bliżej przystanku.

Zyskają również kierowcy. Według zapowiedzi pełnomocnika, na jezdni powstaną nowe miejsca postojowe. Wykonawcy swoje oferty na przebudowę mogą składać do 12 października. Cała inwestycja ma zostać zakończona do kwietnia 2017 roku.

Zmiany także przy Białobrzeskiej

Jednocześnie trwają prace związane projektowaniem przebudowy skrzyżowania Al. Jerozolimskich z Białobrzeską. Na tym skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna, co pozwoli wytyczyć tu przejazdy rowerowe i zapewni ciągłość trasy rowerowej. Przebudowa powinna wystartować wiosną przyszłego roku.

Świecąca nocą ścieżka rowerowa wymyślona w Pruszkowie"

Świecąca nocą ścieżka rowerowa to dzieło polskich naukowców
TPA Pruszków

md/b