Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Ścieżka na Belwederskiej do remontu. Nowa nawierzchnia, łagodniejsze zakręty

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plŚcieżka rowerowa na Belwederskiej

Ratusz zapowiada remont jednej z najstarszych ścieżek rowerowych w stolicy. Chodzi o drogę wzdłuż Belwederskiej. Drogowcy planują między innymi wymianę nawierzchni, złagodzenie zakrętów czy przesunięcie latarni.

Do remontu idzie ścieżka rowerowa po zachodniej stronie Belwederskiej między ulicami Bagatela a Dolną. - Musimy jeszcze dopiąć formalności, budowa zaplanowana jest na październik - listopad – poinformował na Facebooku Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent Warszawy ds. rowerowych i dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Drogowcy planują złagodzić zakręty na ścieżce, przestawić latarnie, skrzynki elektryczne i poszerzyć odcinek podjazdowy – to około 1/3 remontowanego fragmentu. Wymieniona zostanie nawierzchnia – z niepraktycznej kostki na wygodniejszy dla rowerzystów asfalt.

W ramach remontu drogowcy wyznaczą też miejsca, gdzie mają stanąć stojaki dla rowerów czy punkty pomiaru ruchu. Przy okazji zmodernizowane zostaną chodniki oraz dosadzone zostaną drzewa i krzewy.

Sygnalizacja do wymiany

Zarząd Dróg Miejskich planuje też przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ul. Belwederskiej z Dolną i Chełmską, Nabielaka oraz Spacerową i Gagarina.

Na tych zmianach również skorzystają rowerzyści. Na wszystkich skrzyżowaniach powstanie komplet przejazdów dla rowerów, zbudowane zostaną łączniki pozwalające na wjazd oraz zjazd rowerem na jezdnię ul. Spacerowej, Gagarina i Chełmskiej. Nowa sygnalizacja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Prace te mają toczyć się równocześnie z remontem ścieżki na Belwederskiej.

jb/b