Ściana runęła na ulicę

Warszawa

fot

Prace rozbiórkowe jednego z budynków położonych na Woli wymknęły się spod kontroli. Jedna ze ścian niebezpiecznie przychyliła się w stronę jezdni i w końcu ściana runęła na ulicę. Służby zabezpieczyły okolicę, policja na kilka godzin zamknęła ul. Jana Kazimierza.

Prace rozbiórkowe są prowadzone przy ulicy Jana Kazimierza 1. Podczas wyburzania kolejnych części budynku jedna ze ścian zaczęła przechylać się w stronę ulicy.

– Niestety robotnikom nie wszytko poszło zgodnie z planem i istnieje zagrożenie, że jedna ze ścian nie runie do środka, a na jezdnię – mówił na początku akcji oficer dyżurny straży pożarnej.

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl
fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Ściana runęła na ulicę

Na miejscu pojawił się inspektor nadzoru budowlanego. Dopiero po szczegółowych oględzinach i wyłączeniu ruchu na ulicy zdecydowano się na zburzenie ściany. Całość runęła na jezdnię.

- Gruz ze ściany poleciał także na operatora koparki. Na szczęście nic mu się nie stało - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Uszkodzone samochody

Według oficera straży pożarnej teren, gdzie prowadzone są prace został źle wygrodzony. Kilka samochodów zostało uszkodzonych.

Do czasu sprzątnięcia gruzowiska ulica Jana Kazimierza była wyłączona z ruchu na odcinku od Ordona do Goleszowskiej.

film Marcin Gula/tvnwarszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

bf/par