Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Ściana może runąć. Mieszkańcy boją się katastrofy

TVN Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plMieszkańcy boją się o stan budynku

Ściana budynku na Pradze Północ może runąć. - Mieszkańcy są przerażeni, boją się, że dojdzie do katastrofy budowlanej - mówi Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt 24 w środę wieczorem. Chodzi o blok przy ul. Środkowej 32.

"Usłyszeliśmy huk"

"Wszystkiemu winna jest budowa domu mieszkalnego na przylegającej działce rogu Kowieńskiej 3 i Środkowej 30. Około godziny 21:10 usłyszeliśmy głośny huk - jakby coś bardzo ciężkiego, metalowego upadło na beton" - poinformowała nas czytelniczka. Całe zdarzenie zilustrowała filmem.

Na nagraniu widać pękniętą ścianę budynku oraz osuwającą się płytę parkingu, na której stoi samochód. Ochroniarz nerwowo szuka właściciela auta.

Może runąć ściana budynku
Joanna / Kontakt 24

Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz mieszkańcy boją się o stan parkingu podziemnego, jak i cały budynek. - Dziura się ciągle powiększa - dodaje nasz reporter. - Widzę jak odpadają kolejne elementy - mówi.

W czwartek rano reporter tvnwarszawa.pl pojawił się ponownie na miejscu. - Pęknięcie ściany jest naprawdę duże, dodatkowo jest ona pochylona. Część płyty parkingowej jest wygrodzona. Nie ma już tam wczoraj pozostawionego auta. Wygrodzona jest także taśmami ostrzegawczymi jedna z bram do podziemnego parkingu - podaje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl

Czekali na inspektora

Straż pożarna potwierdza. - Zgłoszenie o pęknięciu muru budynku wraz z częścią patio dostaliśmy o 21:20, na miejscu jest jeden zastęp straży pożarnej. Zabezpieczyliśmy teren, wygradzając go taśmami ostrzegawczymi - mówił mł. kpt. Nikodem Kiełbowicz ze straży pożarnej.

- Na miejsce przyjechał inspektor nadzoru budowlanego, kierownik sąsiedniej budowy oraz przedstawiciel administracji budynku. Nasze działania zakończyliśmy o 23:47 - informował w czwartek rano Kiełbowicz.

NASZA KAMERA BYŁA NA MIEJSCU W CZWARTEK O GODZ. 7. ZOBACZ NAGRANIE:

Pękła ściana budynku
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

kz/mś