Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Ściana deszczu. Burze z gradem do końca dnia

Warszawa

Mateusz Dolak / tvnwarszawa.plUlewa na Ochocie

Przez niektóre dzielnice Warszawy przechodzi ulewa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia dla Mazowsza. Burz z gradem można spodziewać się do godz. 23.

Po godz. 13 ulewy przeszły między innymi przez Mokotów i Wilanów. Na razie strażacy nie odnotowali jednak groźniejszych zdarzeń.

IMiGW przewiduje burze w godz. 12.00-23.00, podczas których opady deszczu wyniosą do 45 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 90 km/h. Miejscami grad.

"Prosimy mieszkańców Warszawy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas burzy, usunięcie nieprzytwierdzonych przedmiotów z balkonów i nieparkowanie samochodów pod drzewami" – podaje ratusz.

IMGW wydał drugi stopień zagrożenia dla Mazowsza. Oznacza to, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Ostrzeżenie przed burzami
IMGW

CZYTAJ WIĘCEJ O PROGNOZACH DLA POLSKI NA TVNMETEO.PL

TAK WYGLĄDAŁA NAWAŁNICA, KTÓRA PRZESZŁA NAD WARSZAWĄ 29 CZERWCA:

Ulewa nad WarszawąArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/10

ran/b